KARDEŞLİK ADIMI

17.1.2019
223 kez Okunmuştur.

   Tokat Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Kardeş Okul Projesi kapsamında Tokat’ın Sulusaray ilçesinde bulunan 15 Temmuz Şehit Mehmet Güder İmam Hatip Ortaokulu’na ziyaret gerçekleştirdi.

            Kardeş okul ziyaretine, Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Muzaffer Damlıyurt ve beraberinde Müdür Yard. Süleyman Şahin, İngilizce Öğr. Halime Tosun, Teknoloji ve Tasarım Öğr. Hatun Dizlek, Müzik Öğr. Seyfi Karslı, Okul Aile Birliği Başkanı Hilal Acar, Başkan Yardımcısı Aynur Baydaroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Demet Köse, Dursuniye Arslan, Hatice Erol, gönüllü olarak Şerife Çalgay ve öğrenciler katıldı.

   ANNELERDEN EL EMEĞİ GÖZ NURU HEDİYELER

            Proje kapsamında Mevlana İmam Hatip Ortaokulu öğrenci velisi anneler tarafından örülen el emeği göz nuru atkı ve bereler soğukta üşümemeleri için 15 Temmuz Şehit Mehmet Güder İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine hediye edildi. Kapalı kız öğrenciler için eşarp hediyesinin yanı sıra öğrenciler tarafından hazırlanan kardeşlik temalı sözlerin yer aldığı mesajlarda günün anısına Mehmet Güder İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine sunuldu. Programda Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Müzik öğretmeni Seyfi Karslı yönetiminde ki okul korosunun saz eşliğinde mini müzik dinletisi oldu.

İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşması 15 Temmuz Şehit Mehmet Güder İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Adem Baysal tarafından yapıldı. Kardeş okul projesinin hayırlı olmasını temennisinde bulunan Baysal, “Mevlana İmam Hatip Ortaokulunun düzenlemiş olduğu Kardeş okul projesi bizleri memnun etti” dedi.

OKUL AİLE TEK YÜREK, MUTLU BİR GELECEK

            Sonrasında Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Muzaffer Damlıyurt konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. ‘Okul aile tek yürek, mutlu bir gelecek’ sloganı ile hareket ederek bir proje geliştirdiklerini belirten Damlıyurt, proje kapsamında okul aile birliği yönetimi ve veliler ile birlikte iş birliği halinde çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Damlıyurt konuşmasında, “Bizler 15 Temmuz Şehit Mehmet Güder İmam Hatip Ortaokulu’nu kardeş okul olarak belirledik. Aslında tüm ortaokullar bizim için kardeş okullarımız, bu kardeşliğimizi pekiştirerek daha da önemlisi kardeşliğimizi tüm Türkiye geneline yayarak hep bir birlikte ülkemizin geleceğine katkılar sunmak istiyoruz. Siz değerli kıymetli öğrencilerimizin ülkemizi daha ileri götürme konusunda ümidimiz çok yüksek. Biz Mevlana İmam Hatip Ortaokulu olarak ‘okul aile tek yürek, mutlu bir gelecek’ sloganı ile hareket ederek bir proje geliştirdik. Annelerimiz kendi emekleri ördükleri atkı bereleri öremeyen annelerimiz maddi katkılarda bulunarak bu kardeşliği pekiştirmeye çalıştık” dedi.

   KARDEŞLİK BAĞLARIMIZI ARTIRALIM

            Kardeş okul projesinin amacı ve hedefleri ile ilgili bilgilendirme yapan Proje Koordinatörü Hatun Dizlek, “Biz yaşadığımız topraklarda kardeşlerimizi görelim, onlarla tanışalım, ziyaret edelim istedik. Buyıl okul aile birliği üyelerimiz bayan arkadaşlardan oluştu. Yönetim kurulu başkanımız ve üyelerimizle birlikte sınıf temsilcisi annelerimiz burada. Kendi elleri ile ördükleri atkı ve bereleri, öremeyen annelerimiz hazır aldıkları bereleri ile istedik ki Mevlana İmam Hatip Ortaokulu olarak, 15 Temmuz Şehit Mehmet Güder İmam Hatip Ortaokulu ile kardeşlik bağlarımızı artıralım istedik. Biz yetişkinlerin sizlere örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Bu etkinliğimi yaparken okulumuzda yaparak ve yaşayarak örnek olarak duyguları hâkim kılmak istedik ve bunun için ilk adımımız kardeşlik adımı oldu. İnanıyorum ki anneler yürekler bir araya geldiği zaman çok güzel şeyler yapacak. Niyetimiz kardeşlerimizle aynı havayı soluduğumuz Tokat’ımızın memleketimizin bir ilçesine gelerek sizlerin gözlerindeki ışıltıyı görebilmekti” şeklinde konuştu.

  ANNELER EĞİTİMLİ VE BİLİNÇLİ OLMALI

            Okul Aile Birliği Başkanı Hilal Acar yaptığı açıklamada “ Anneler olarak çocuğumuzun gelişimini düşündüğümüz için ilk öğretmen anne düşüncesi ile hareket ediyoruz. Annelerin eğitimli ve bilinçli olması çocuklara da yansıyor. Örnek anne olmanın çocuklar üzerinde olumlu etkisi oluyor, çocuklardan çok güzel geri dönüşümler aldık. Derslerine daha sıkı çalışıyorlar, annelerini bu tür etkinliklerde görmek onları motive ediyor. Aynı zamanda yardımlaşma, kardeşlik, vicdan, merhamet, duygularını,iyilik, doğruluk duygularını geliştirmeye çalışıyoruz. Geleceğin nesillerinin vicdanlı merhametli yetişmesi için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. Akademik olarak her yerde eğitim alabilirler ama sosyal olarak gelişmelerinde biz annelere çok büyük görevler düşünüyor” ifadelerini kullandı.

            Kardeşlik kahvaltısı, Ballıca Mağarası Gezisi, Yemen için yardım kermesi, öğrenci velisi anneleri ile tanışma çayı gibi etkinlikleri gerçekleştiren Tokat Mevlana İmam Hatip Ortaokulu yönetimince ilerleyen dönemde veli sinema günleri ve veli kitap okuma grupları etkinlikleri için de projelerin başlatıldığı kaydedildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.1.2019
Güncelleme Tarihi : 17.1.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar