KUVVETLİ FIRTINA UYARISI

26.1.2019
211 kez Okunmuştur.

   Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi tarafından kuvvetli fırtına uyarı yapıldı.

            Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi tarafından yapılan son değerlendirmelere göre rüzgârın bu akşam saatlerinden itibaren etkisini arttırarak kuvvetli fırtınaya dönüşmesi bekleniyor.

FIRTINAYA DİKKAT

            Rüzgârın kıyı kesimleri başta olmak üzere; Ege Bölgesi`nde, Batı Akdeniz, İç Anadolu`nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz de güney yönlerden fırtına (50-80 km/saat, yer yer 90 km/saat); Marmaris-Antalya arasındaki kıyı şeridinde ve Orta ve Doğu Karadeniz`in iç kesimlerinin yükseklerinde zaman zaman kuvvetli fırtına (100 km/saat üzeri) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Fırtınanın bugün(24.01.2019 Perşembe) öğle saatlerindir sonra Ege Bölgesinde, Cuma günü sabah saatlerinde İç Anadolu`nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz`de etkisini kaybetmesi; Cuma günü öğle saatlerinden itibaren tekrar Kıyı Ege`de etkili olması bekleniyor.

Yapılan açıklamada, “Fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 26.1.2019
Güncelleme Tarihi : 26.1.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar