100 KİŞİLİK KORO 8 DİLDE 12 ŞARKI SÖYLEDİ

26.1.2019
247 kez Okunmuştur.

   Tokat`ta Karşıyaka Orta Okulunda 100 öğrenciden oluşan koro Müzik Öğretmeni Ozan Ünsal Çekiç eşliğinde 10 dilde ve 2 lehçede 12 şarkıyı seslendirdi.

            Karşıyaka Ortaokulunca oluşturulan ve içerisinde yabancı uyruklu çocukların da olduğu müzik korosu, 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı Konferans solunda İngilizce, Fransızca, Arapça, Ermenice, Azerice, Rusça, İspanyolca, Türkçe olmak üzere 8 dilde ve Lazca, Zazaca lehçelerince şarkılar söyleyerek konser verdi. Konsere öğretmen ve öğrenci velileri katıldı. Oluşturulan koro ile öğrencilerde gizlenmiş olan müzik yeteneklerini, müziğin birleştirici gücünü ortaya çıkarmak ve farklı ülkelerin müzikleri icra edilerek farklı kültürlerle kaynaşmanın amaçlandığını belirtildi.

            Karşıyaka Ortaokulu Müdürü Osman Tosun, etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimiz akademik başarılarının yanında sosyal ve kültürel olarak da gelişimi önemlidir. Öğrencilerimiz farklı müzik türleri öğrenerek farklı kültürleri tanıma fırsatı buluyor. Bu sayede öğrencilerin yabancı dillerini geliştirmelerinde de büyük faydası oluyor. Bu koroda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ediyorum.`` dedi.

            Konser sonunda saz ekibine ve öğretmen Ozan Ünsal Çekiç`e çiçek takdimi yapılarak konsere katılanlara teşekkür edildi. Konserde görev alan öğrencilere kitap hediye edildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 26.1.2019
Güncelleme Tarihi : 26.1.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar