CHP, TOKAT`TA İYİ PARTİ`Yİ DESTEKLEYECEK

28.1.2019
289 kez Okunmuştur.

   CHP ve İYİ Parti arasında yapılan ittifak kapsamında CHP Tokat`ta Belediye Başkan adayı göstermeyecek, İYİ Parti`nin adayını destekleyecek.

            CHP ve İYİ Parti heyetleri arasında, 31 Martta yapılacak yerel seçimlerine ilişkin ittifak çalışmaları tamamlandı. Bu kapsamda CHP ve İYİ Parti Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener arasında 14 Kasım 2018`de başlayan yerel seçim ittifakı görüşmeleri sonuçlandı. Görüşmelerin nihai sonucu, İYİ Parti Genel Merkezi`ne giden Kılıçdaroğlu ve Akşener`in ortak açıklamasıyla kamuoyuna duyuruldu. Buna göre, her iki parti 30 büyükşehrin 22`sinde ve 51 ilin 27`sinde uzlaşma sağladı. İş birliği kapsamındaki 22 büyükşehrin 12`sinde CHP, 10`nun da ise İYİ Parti aday çıkaracak.

            Buna göre; CHP, uzlaşılan illerden Artvin, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Edirne, Erzincan, Giresun, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Sinop, Tunceli, Yalova ve Zonguldak`ta, İYİ Parti ise Afyonkarahisar, Aksaray, Düzce, Elazığ, Isparta, Kilis, Kırıkkale, Nevşehir, Osmaniye, Tokat ve Yozgat`ta aday gösterecek.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.1.2019
Güncelleme Tarihi : 28.1.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar