MİLLET İTTİFAKI`NIN ORTAK ADAYI TANITILDI

16.2.2019
535 kez Okunmuştur.

   31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakını devam ettiren İYİ Parti ve CHP teşkilatı aday tanıtım toplantısında bir araya geldi

İYİ Parti’nin Tokat’ta Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 31 Mart Yerel seçimlerinde destekleyeceğini duyurduğu Dr. Hüseyin Yarıcı için aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Özel bir işletmede düzenlenen programa, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Tokat İl Başkanı Mustafa Duran, İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, İYİ Parti Tokat Belediye Başkan adayı Hüseyin Yarıcı, CHP ve İYİ Parti teşkilatı katıldı.

            Programın açılış konuşması İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol tarafından yapıldı. CHP ve İYİ Parti ittifakının 24 Haziran seçimlerinde başladığını kaydeden Başkan Sağol, yerel seçimlerde de bu ittifakı devam ettirdiklerini söyledi.

            İki parti arasında oluşturulan güç birliğinin ülkenin ihtiyacından doğduğunu kaydeden Sağol, “Mevcut iktidar 17 yıl boyunca görüyoruzki ülkeyi getirmiş olduğu nokta, tıkanma noktasıdır. Sorunları üreten iktidar, 2006 yılında 17. sırada olan Türkiye bugün 2019 yılına geldi yine 17. sırada, bir adım öteye gidememiştir, bu uluslararası verilerdir” dedi.

 “ DİNİ OLTAYA TAKIP, MÜSLÜMAN AVLAMAK”

            CHP ve İYİ Parti ittifakından oluşan güç birliğinde ülkenin temel değerleri olan Cumhuriyet değerlerine, Atatürk İlkelerine ve Türk Milliyetçiliği Kuvayı Milliye ruhuna tekrar getirilmesi gerektiğini ifade eden Sağol, “Bizim sorun üreten insanların çözüm adresi olmayacağını bilmemiz lazım. Hamasi edebiyatla insanları dini istismar ederek oylarının talibi olmak, ben buna tabiri caizse ‘dini oltaya takıp, Müslüman avlamak’ diyorum. Bunu en temel süreci de şuanda Belediye seçimlerinde hep beraber birlik beraberlik içerisinde bir takım halinde ekip ruhu halinde ufak tefek şeyleri sorun etmeden, ülkemiz ve çocuklarımız, geleceğimiz adına 31 Mart’a kadar gecemizi gündüzümüze katarak kapı kapı dolaşacağız. Sahada olacağız. Bizde sahada olacağız, karşı rakiplerde sahada olacak, onların sahada olma sebepleri güçlerini koruma adına, bizim sahada olma sebebimiz hak adına, 31 Mart’a kadar özveri ile çalışıp değerli pırıl pırıl bir belediye başkan adayımız oldu. Biraz süreç gecikti ama her şeyde bir hayır vardır. Bu adayımızla beraber çalışıp Hüseyin kardeşimizle 31 Mart akşamı şehrin anahtarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

ÜLKE ZOR GÜNLER YAŞIYOR

            Sonrasında CHP Tokat Milletvekili Kadım Durmaz kürsüye davet edildi. Ülkenin zor günler yaşadığını belirten Durmaz, 31 Mart yerel seçimde iki partinin genel başkanları ve yöneticilerinin yeniden ülkenin önünü açmak, ülkedeki gerilimi gerginliği bitirip ortak akılla ülkeye katkı sunma noktasında bir güç birliği oluşturduklarını söyledi. CHP’li Durmaz, “17 yıldır bu ülkeyi yönettiğini zanneden ama hergün literatüre yeni sorunlar ekleyen bu ülkeye kuruluş amacına ve çıktığı rotadan saptıran, insanı bu ülkenin dünyada saygınlığını, içerde insanların mutlu ve müreffeh olmasını bir kenara itip, etrafında ki bir avuç insanı zengin etmekten kamu kaynaklarını tüyü bitmemiş yetim hakkını onlara aktarmayı maharet sayan bir anlayış, ülkemizi bu noktaya getirdi” dedi.

SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUAT

            Hüseyin Yarıcı’nın Tokat Belediye’sine gelen her bir kuruşun tüyü bitmemiş yetim hakkı olduğunu bilerek hareket edeceğine inandığını ifade eden Durmaz, şehircilik, hizmet, ulaşım sağlık, spor, sosyal aktivite kültür, kentte yaşayan dezavantajlı gruplara dokunmak için Yarıcı’nın yola çıktığını sözlerine ekledi. Kamu kaynaklarının planlı programlı bir hizmet için kullanılacağını kaydeden Durmaz, “31 Mart’ta yeniden ülkemiz yerel seçimle karşı karşıya, üst düzey görüşmelerle devam eden bu birlikteliğe tabanda millet ittifakına bizde İYİ Partinin ve Cumhuriyet Halk Partisinin tabanda yöneticilerinin söz konusu vatansa gerisi teferruat deyip bir araya gelerek ortak sinerjiile bu kentlerin artık sorunlardan arınmış, güç sarhoşluğunda olmayıp o kentlere yakışmayan ama bakıyorsunuz kopyala yapıştır AK Parti Belediyeciliğininbirçok örneğini Tokat’ta yaşadığımız ama kentlilik adına o kentte insanların yaşamlarında pozitif değişim adına çok şey görmediğimiz bir kentte yaşıyoruz. Bu anlamda aramızdan Tokat’ta yaklaşık olarak 27-28 yıldır hizmet veren genç bir doktorumuz bu sinerjiyi enerjiye dönüştürüp ortak akılla hemşerilerime bire bir dokunup bu şehirde belediyeye gelen her bir kuruşun tüyü bitmemiş yetim hakkı olduğunu bilip inanarak,harcarkendehizmetimizi planlarken de günü kurtarmayı, birilerini zengin etmeyi değil bu kentin bir yüz yılını gerek şehircilik, gerek hizmet ile beraber ulaşım sağlık, spor, sosyal aktivite kültür bu kentte yaşayan dezavantajlı gruplara dokunmak ve kamu kaynaklarının müsrifçe kullanılmasından öte planlı programlı bir hizmet için yola çıktı” ifadelerini kullandı 

HÜSEYİN YARICI’YI TOKAT’TA BELEDİYE BAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ

            Tokat’ın değişimden yana olduğunu kaydeden Durmaz, “Tokat’ı ortak akılla yönetecek Sivil Toplum Örgütlerini önemseyecek, onlarla iki ayda bir araya gelecek, arabasının camında film olmayacak, sokakta yürüyecek, o günde bildiğiniz mütevazı kişiliği ile Dr. Hüseyin Yarıcı’yı 1Nisandan itibaren Tokat’ta belediye Başkanı olarak görmeyi yürekten istiyoruz. Geçmişte bir sessiz çoğunluk denilen bir olgu vardı. Anavatan Partisinin çok güçlü olduğu dönemlerde orta direği yok sayan, bu ülkedeki insanları önemsemeyen güç sarhoşluğunda bir anlayış vardı. Şimdi tamda o noktadayız. Ülkemizde insanlar çaresizleşmiş, Tokat’ta icra birken üçüncüsü açılmış. Kazova, Erbaa, Niksar Ovasında ki sulanabilir arazilerin  %90’ı bankalara köylünün çiftçinin borcundan dolayı rehin olmuş. Sıfır beş arasında ki konutların Tokat’ta tamamının kredili rehin olduğu BDDK’ya göre Türkiye’de borçluluk oranı en yüksek olan ilk on ilden biri olan Tokat’ın artık bir değişme, dönüşüme, gelişime, silkinip yeniden hak ettiği noktaya ulaşmasına ihtiyaç var. Bu anlamda Sayın Doktor Hüseyin Yarıcı’yı bugünden itibaren ihtiyaç olduğunda hiç yalnız bırakmayacağımın sözünü veriyorum. Şeffaf, hesap verebilir,ihalelerikamuoyu önündeve basına açık bir şekilde yapılan iki ayda bir Tokat’taki STK ile aya başlayıp ne yapacaksak kentteki dinamiklerle karar verileceği yani işin başında bir araya gelerek ortak akılla şehri emin olarak Hüseyin Yarıcı’yı Tokatlılara emanet ediyoruz” şeklinde konuştu.

31 MART AKŞAMI TOKAT NEFES ALACAK

            Durmaz, “Bu kentte iktidar partisi belediyelerinin ben Tokat’ta görevi devraldığımda Aş evinden evine ekmek aş götüren insan sayısı 3 binlerdeydi, hamt olsun bunu 5 bine çıkardık, hedefimiz 7-10 bin diyen belediye başkanlarını gördük. İşte Sayın Hüseyin Yarıcı bu noktada oradan aldığı yardımlarla evini geçindirebilen insanları Avrupa Birliği Projeleri, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Projeleri ve Doğu Karadeniz Kalkınma projesine sunacağıve mahallelerde oluşturacağı meslek edindirme ve iş atölyeleri ile kişiye böyle yardımı değil, tabiri caizse balık yemeyi değil balık tutmayı bir şey üretmeyi bu ülkenin onurlu yurttaşları olarak kimseye muhtaç olmadan bu kentte yaşanabileceğini gösterecektir. Yürekten inanıyorum. Basın mensuplarını özgürce düşündüklerini yazabileceği, belediye ile konuları doğrudan sayın başkanın iki ayda bir yapacağı bilgilendirme toplantıları ile halkın sesi gözü kulağı olan basınımızın çok zorlanmadan Tokat Belediyesini ve hazineden gelen hepimizin hassas olduğu tüyü bitmemiş yetim hakkı olan o kaynakların nerelere kullanıldığını öğrenecekler. Bu konuda hiç birinizin endişesi olmasın. 31 Mart akşamı Tokat nefes alacak. Tokat tarihi buluşmanın, bunun oluşturduğu sinerjinin sonucu ile Tokat’ta yeni bir belediyeciliğin kapısını açacak” diyerek sözlerini tamamladı.

TOKAT TÜRKİYE’NİN ÖRNEK ŞEHİRLERİ ARASINA YÜKSELECEK

            İyi Parti ve Millet ittifakının Tokat Belediye Başkan adayı olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu söyleyen Hüseyin Yarıcı, “Belediye başkanlığının gereği omuzlarıma yüklenen bu sorumluluğu siz değerli Tokat halkının göstermiş olduğu büyük ilgi alaka ile yenecek ve başaracağım. Tokat’ımızı Türkiye’nin örnek gösterilecek yaşanabilir modern refah düzeyi yükselmiş şehirleri arasına taşıyacağıma yürekten inanıyorum. İyi Partinin iyi belediyecilik anlayışı gereği seçim kampanyamız başında Tokatlı hemşerilerim huzurunda edeceğim yeminle sözlerime son vereceğim” dedikten sonra İyi Belediyecilik yemini etti.

İYİ BELEDİYECİLİK YEMİNİ

            Yarıcı, “Aziz Milletimize hizmette adalet ve eşitlik idealinden ayrılmadan vatandaş memnuniyetini esas alan milli çoğulcu ve katılımcı bir yol izleyeceğimiz gece gündüz ayırmadan yılmadan yorulmadan çalışacağıma işimde hızlı ve çözümcü, hesabımda temiz tutumlu ve şeffaf olacağıma tarihi ve kültürel değerlere saygıda doğayı ve çevreyi sevgiyle koruyacağıma kimsesizlerin kimsesi evsizlerinde yuvası olacağıma gariplerin suyunu aşını, ilacını, gurebanın da duasını almaya çalışacağıma, iyi belediyecilik anlayışımızdan büyük ve güçlü Türkiye ülkümüzden yaratılanı Yaratanın emaneti görüşümüzden asla ayrılamayacağıma aziz Türkmilleti huzurunda namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.`` sözleri ile konuşmasını tamamladı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 16.2.2019
Güncelleme Tarihi : 16.2.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar