VALİ DR. OZAN BALCI’NIN 12 MART İSTİKLAL MARŞI`NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY`U ANMA GÜNÜ MESAJI

12.3.2019
164 kez Okunmuştur.
   Azmin, kararlığın ve bağımsızlığın sembolü İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde “Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 98. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.
 
  Milli mücadele döneminde yüreği vatan-millet sevgisiyle ve bağımsızlık aşkıyla yanan milletimizin bağımsızlığa olan tutkusunu, Milli birlik ve beraberliğimizi en veciz biçimde ortaya koyan Mehmet Akif Ersoy`un kaleme aldığı İstiklal Marşı, aziz milletimizin hissiyatına tercüman olmuştur.
 
  Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Mehmet Akif Ersoy, fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı, asil duruşuyla da kendinden sonraki nesiller için önemli bir ilham kaynağı, örnek bir şahsiyettir.
 
  Her kelimesi ile milletimizin sahip olduğu yüksek karakteri, milli ve manevi değerleri ortaya koyan İstiklal Marşı, milletimizin, vatan ve bayrak sevgisinden, özgür ve bağımsız yaşama tutkusundan ödün vermeden, haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden varoluşunun, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olmuştur.
 
İstiklal Marşı, o zor şartlar içinde bulunduğu durumu, sahip olduğu gücü ve kararlılığı bugüne taşıyan, geçmişle geleceğimizi buluşturan, milletimizin en kıymetli ortak değerlerindendir.
 
Bugün hepimize düşen görev her karış toprağını kanlarıyla canlarıyla sulayan ecdadımızın emaneti cennet vatanımızı 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaştırma azmi ve kararlığı içerisinde, yılmadan yorulmadan aşkla, şevkle, adaletle, merhametle, çalışmak; birlik ve bütünlüğümüzü muhafaza ederek vatanımızın her karışını korumaktır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı`mızın kabulünün 98. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, şükran, rahmet ve minnetle anıyorum.
  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.3.2019
Güncelleme Tarihi : 12.3.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar