HÜSEYİN YARICI; “ BU VATANIN HER METREKARESİNDE ŞEHİTLERİMİZ KANI VAR ”

18.3.2019
191 kez Okunmuştur.

     İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Bu vatanın her metrekaresinde şehitlerimiz kanı var. Çanakkale Zaferi’nin 104, Yıldönümünde şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir açıklama yapan İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Şehitlerimizi unutmak, onların emanetlerini unutmak, kendi kendimizi inkâr anlamına gelir. Onların sorunlarını çözmek bizim en temel görevimizdir. Bizim dinimizde şehitlik Peygamberlikten sonra en yüce makamdır. Bu memleket için şehit olanlar kalbimizin en müstesna köşesinde bulunurken, bu memleketi korurken gazi olanlar da bizim başımızın tacıdır” dedi.
ÇANAKKALE DÜN GEÇİLMEDİ, YARINDA GEÇİLMEYECEK
Türk toplumunun inanç değerleri açısından şehitlik ve gazilik kavramının çok mukaddes olduğunu belirten Hüseyin Yarıcı, “ Toplumsal hafızamızı sürekli olarak açık tutmak zorundayız. Toplumsal hafızayı açık tutan, dinamik tutan tarihi olaylar vardır. Çanakkale Zaferi ve Çanakkale’de verdiğimiz 250 bin şehit de bu olayların başında gelir. Çanakkale Zaferi, en zor dönemde Türk milletine büyük bir onur ve tekrar güven kazandırmıştır. Bu zafer aynı zamanda, milletimizin kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ve vatan sevgisinin yanı sıra, harp sahasında bile düşmanından esirgemediği merhametini ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur. Çanakkale Savaşları, bir kahramanlık abidesi olmakla birlikte, savaşan ülke ve milletleri birbirine yakınlaştıran yönüyle de dünya tarihinde müstesna bir yere sahiptir. Milli mücadele ruhunun ilk meşalesi Çanakkale`de yakılmıştır” dedi.
ÇANAKKALE RUHU HÂLÂ YÜREĞİMİZDE
“Mevzu vatansa, gerisi teferruattır” diyen Hüseyin Yarıcı, “Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle, milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. Çanakkale ruhu hâlâ hepimizin yüreğinde yaşamaktadır. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyorum ki, yarınlarımız daha güzel ve daha parlak olacaktır. Türk milleti şehitlerimizin ve gazilerimizin değerini daima bilmiştir. Onları asla unutmamıştır ve unutmayacaktır” şeklinde konuştu. Hüseyin Yarıcı açıklamasını şöyle sürdürdü:
“ÇANAKKALE GEZİLMEDEN ZAFER ANLAŞILMAZ”
“Çanakkale’ye gelerek şehit dedeleri için dua eden genç yaşlı tüm vatandaşlar, Çanakkale’de verilen mücadelenin ruhu ile bir kez daha heyecanlanıyor. Şehitlikleri yakın bir tarihe kadar yılda 100 bin kişi ziyaret ediyorken bugün bu sayının 2 milyon olması Çanakkale ruhunun şehit torunları tarafından anlaşıldığının en büyük göstergesidir. Savaşın ardından geçen yüz yıla rağmen ``Çanakkale ruhu”nun ilk günkü gibi canlı olduğunu görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”
     BAĞIMSIZLIK BİZİM GENLERİMİZDE VAR
     Türk milletinin vatanı ve milleti için her daim şehadeti göze aldığını sözlerine ekleyen İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Milletimiz, tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlüğünü korumak için sayısız zorluklara katlanmıştır. Bu zorlukları aşmada millet olarak herkesin payı vardır, ancak asıl pay sahipleri bu zorluklar karşısında göğüslerini siper eden şehit ve gazilerdir. Türkiye Cumhuriyeti, onların fedakârlıkları sayesinde bugünlere gelerek, dimdik ayakta kalmıştır. Milletimiz, hiçbir koşulda bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeyeceğini, şehit ve gazilerimizin verdikleri mücadeleleri tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 18.3.2019
Güncelleme Tarihi : 18.3.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar