HÜSEYİN YARICI SEÇİM ÇALIŞMASINI KARŞIYAKA’DA SÜRDÜRDÜ

24.3.2019
229 kez Okunmuştur.

   İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, seçim çalışmalarını Karşıyaka`da sürdürdü. Yarıcı, “Sokaklarında yürüdük. Gönlünü, penceresini, kapısını açanlardan Allah razı olsun. Hep Beraber İyi Olacağız” dedi.

   HUZUR ADASI OLUŞTURACAĞIZ

  Hüseyin Yarıcı seçimin yaklaştığına dikkat çekerek, “İnsanlar yaşadıkları coğrafyada temel değerler etrafında birleşir, yaşamın her koşulunda bölünmez bir bütün oluşturur. Bu bütünlük yukarıdan aşağıya doğru vatandaşlık, hem şehirlilik, komşuluk, mahalleli şeklinde aşağıya doğru iner. Aynı duyguları paylaşmanın ötesinde insanları bir arada tutan evrensel değerler vardır. Bu evrensel değerler zarar gördüğünde bir arada yaşama duygusu büyük zarar görür. Değerlere farklı bakış açısı içerisinde olabiliriz. Olaylara farklı bakmak bizler bölmez, bizleri parçalamaz. Tam bu noktada insana saygı fikrinin temeli ortaya çıkar. Bizim gibi düşünenin yaşama hakkı olduğu gibi, bizim gibi düşünmeyenlerin de yaşama hakkı bulunmaktadır. Biz Tokat’ta var olan hoşgörülülüğü daha da artıracağız ve bir huzur adası oluşturacağız” diye konuştu.

   KOMŞULUK HUKUKUNU EGEMEN OLACAK

Belediyelerin komşuluk hukukunu geliştirmeye yönelik projeler geliştirmesi gerekliliği üzerinde duran Hüseyin Yarıcı, “Belki de yeni belediyecilik anlayışının en temel taşı komşuluk olacaktır. Aksi bir durumda insani yönümüz büyük zarar görür, toplumsal dengeler alt üst olur. Biz Tokatlılar olarak kenetleneceğiz ve hizmetin her noktaya ulaşmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

“Bir kişinin siyasi istikbali için bir toplumun, bir kesimin varlığı yok kabul edilemez” diyen Hüseyin Yarıcı, ”Bu insanın yaşadığı toplumu inkârı anlamına gelecektir. Maalesef bu yanlış günümüzde en şiddetli şekilde yapılmaktadır. Bizim bu konuda İYİ Parti olarak hazırladığımız bir yemin metni bulunmaktadır. Bu yemin şu şekildedir:

İYİ PARTİ BELEDİYECİLİK YEMİNİ

Milli, çoğunlukçu ve katılımcı, vatandaş memnuniyetini esas alan, hizmet üretmede süratli ve etkili, kaynak kullanımında tasarrufçu, temiz şeffaf ve hesap verebilir, tarihimize, kültürel değerlerimize, çevreye ve estetiğe duyarlı, kimsesizleri ve garip gurabayı kucaklayan sosyal belediyecilik ilkelerini içeren İYİ Belediyecilik anlayışı doğrultusunda, adalet ve eşitlik idealinden ayrılmadan, ülkeme, vatandaşlarımıza, büyük ve güçlü Türkiye ülküsüne yılgınlık ve yorgunluk göstermeden, gece gündüz hizmet edeceğime, yaratılanı, `yaratanın emaneti` olarak görme inancımdan asla vazgeçmeyeceğime, Aziz Türk milleti huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim” diyerek konuşmasını tamamladı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 24.3.2019
Güncelleme Tarihi : 24.3.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar