TOKAT’TA ARTIK İŞLER İYİ GİTSİN

26.3.2019
276 kez Okunmuştur.

    İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, son 5 yılda Tokat’ta 89 bin civarında icra davası açıldığına dikkat çekerek, “Tokat’ta işler kötüye gidiyor. İYİ Parti ile işlerin İYİ gitmesini istiyoruz. Bu bir İYİ’lik hareketir” dedi.
   BAŞARACAĞIZ
Çay Mahallesinde yürüyüş gerçekleştiren İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Bu güçlü Tokat yürüyüşüdür. Başaracağız Başaracağız Başaracağız” ifadelerini kullandı. Hüseyin Yarıcı’nın seçim çalışmaları CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz da katıldı. Yarıcı, Durmaz’a verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
   TOKAT GÖZ VERİYOR
Tokat’ta sigara fabrikasının kapatıldığını ve bu durumdan 150 Tokatlının etkilendiğini, yeni fabrikaların açılmadığını bunun da işsizlik anlamına geldiğini ifade eden İYİ Partili Yarıcı, “Tokat’ta 17 bin 337 kayıtlı işsiz var. Bir de hak ettiği ücreti ekonomik kriz sebebiyle alamayan kesim var. İşsizlik ve fakirlik sebebiyle 41 bin 326 Tokatlının göç ettiğini görüyoruz Bütün bunlara karşılık son bey yıla 88 bin 933 icra dosyasının açıldığını görüyoruz. Bir şeyler ters gidiyor. Biz tüm bunları düzeltmek için geliyoruz” şeklinde konuştu.
    YOKSULLUKLA MÜCADELE EDECEĞİZ
Özelleştirme yaparken uluslararası sermayenin devreye girdiğini anlatan Hüseyin Yarıcı, “Bugün uluslararası sermaye odakları, “yoksullukla mücadele stratejileri” geliştirdiklerini iddia ederek; kendilerinin ürünü olan yoksulluğa karşı mücadeleyi de ancak kendilerinin yürütebileceği fikrini propaganda ediyor. Bu yaman bir çelişkidir. Biz yoksullukla, işsizlikle her birlikte tabandan gelen bir mücadele vereceğiz. Bir olacağız, iri olacağız ve diri olacağız” ifadelerini kullandı.
  KİMSESİZLERİN KİMİ OLACAĞIZ
Ranta değil, üretime yönelik stratejiler belirlediklerini belirten İYİ Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Yarıcı, “Gençlerin meslek öğrenmesine yönelik çalışmalara hız vereceğiz. Aileyi zayıflatan, çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklar edinmesine yol açan emekçi ailelerdeki yoksulluk koşullarının ailenin dağılıp sosyal yaşamı tahrip etmesi önlemeye yönelik çalışmalar yürüteceğiz. Yoksul ailelerin yaşlılarının ve kimsesizlerin insanca yaşayacaklarına yönelik imkânlar sağlayacağız. Kimsesizlerin kimi olacağız” diyerek açıklamasını tamamladı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 26.3.2019
Güncelleme Tarihi : 26.3.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar