KALBE EKİLEN TOHUM

28.3.2019
445 kez Okunmuştur.

  İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kalbe Ekilen Tohum” projesi kapsamında Evde Sağlık Hizmeti alan hastalara yönelik ağaç dikme etkinliği yapıldı.

“Kalbe Ekilen Tohum” projesinde Orman İşletme Müdürlüğü’nün katkılarıyla Organize Bölge Müdürlüğünde bulunan ağaçlandırma sahasına Evde Sağlık Hizmeti alan hastalar ve onların tedavilerinden sorumlu sağlık personellerinin katılımıyla 50 adet Karaçam, 15 Adet Dut ve 15 Adet Ihlamur olmak üzere toplam 80 adet fidan dikildi.

Etkinliğe İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Cihat Zülfüoğulları, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcıları Dr. Zeynel Kalli ve Uzm. Dr. Cengiz Yakıt, Tokat Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Fatih Demir, Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Dr. Mehmet Çakan, Tokat Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefi Orman Müh. Atilla Rıza Doğangül, proje yürütücüleri Uzman Hatice Sazak Tutumlu ve Biyolog Mete Koyuncu, Evde Sağlık Hizmetleri Biriminde görevli sağlık çalışanları katılarak hastalarla birlikte fidan dikti. İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül ve Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma Şefi Orman Müh. Atilla Rıza Doğangül yaptıkları açıklamalarda bu projenin sürekli hale getirileceğini ve bundan sonra Evde Sağlık Hizmeti alacak her hasta için bir fidan dikileceğini belirtti. Ayrıca Atilla Rıza Doğangül gerek Yaşlılar Haftası gerekse Orman Haftası münasebetiyle projeye destek vermek için Tokat Orman İşletme Müdürlüğü Artova Orman İşletme Şefliği hudutlarında bulunan Arpacıkaraçay Ağaçlandırma Sahasında İl Sağlık Müdürlüğü adına 4000 adet Badem, 4000 adet Akasya ve 2000 adet Ahlat olmak üzere toplam 10.000 adet fidan dikildiğini belirtti

  Proje yürütücüleri Uzman Hatice Sazak tutumlu ve Biyolog Mete Koyuncu ile Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Dr. Mehmet Çakan proje hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Evde Sağlık Hizmeti alan hastalar sağlık çalışanları ile birlikte fidan dikme sırasında duygu dolu anlar yaşadı. Hastaların çoğu hayatları boyunca ilk kez fidan diktiklerini belirtirken bu etkinliğin yapılmasında emeği geçen başta İl Müdürü olmak üzere tüm görevlilere teşekkür ettiler. Bunun üzerine proje yürütücüleri tüm katılımcıların fidanlarına birer isimlik yapma sözü vererek bundan sonra bu sahaya dikilecek her ağaç için bir kimlik oluşturacaklarını belirtti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.03.2019
Güncelleme Tarihi : 28.03.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar