Öğrenciler Açık Havada Kitap Okudular

28.3.2019
435 kez Okunmuştur.
    Kitap Tokat Projesi kapsamında Kütüphanecilik Haftası nedeniyle Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Lisesi  önderliğinde açık hava okuma etkinliği ile sosyal farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Eski Niksar yolu kavşağında başlayan yürüyüşte, Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Lisesi ile Gaziosmanpaşa Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri öncülüğünde “Hediyemiz kitap olsun” sloganıyla, ellerinde okumayı teşvik edici afiş ve pankartlarla Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdüler. 
 
Yürüyüşün ardından öğrenciler, Kütüphaneler Haftası’nda kitap okuma bilinci oluşturmak için Cumhuriyet Meydanında açık havada bir süre kitap okudular. 
 
Tokat Kitabın Başkenti Olacak

Cumhuriyet Meydanında kitap okuyan öğrencileri ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ı kitabın başkenti yaparak, okuma kültürünün yaygınlaştırılacağını söyledi. 
Tokat’ı kitap çeşitliliği ve zenginliği açısından Türkiye’nin en çok kitaplarının olduğu ili haline geleceğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu kapsamda Kitap- Tokat projesini yürütüyoruz. Öğretmenlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz bu proje için çalışıyorlar. Biz şuna inanıyoruz. Çocuk okuyucusu olmayan toplumların yetişkin okuyucusu olmaz. Çocuklara yatırım yapmak lazım. Hatta geçen güzel bir yazı okudum. Reşat Nuri Güntekin’e ait. Diyor ki “Piyano çalma bilmeyen yetişkin  birine hadi piyano çal demek gibi bir şey kitap niye okumuyorsun demek.”  Çünkü bu çocukken elde edilecek bir özellik. Biz bu anlamda zenginleştirilmiş  kütüphaneler yapacağız. Ana okulları, ilkokullar, ortaokullar başta olmak üzere, bebek kütüphanesi yapacağız, çocuk kütüphanesi yapacağız. Büyük bir halk kütüphanesi kazandıracağız Tokat’a. Kitap okur-yazarlığı konusunda geniş bir tabaka oluşturacağız. Çocukların kitap okuma alışkanlıklarını güçlendireceğiz inşallah. Kitabın başkenti olacak Tokat.” dedi.
  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.03.2019
Güncelleme Tarihi : 28.03.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar