ÖMER SAĞOL; “TÜRKİYE’Yİ ŞİDDET SARMALINA ÇEKMEK İSTİYORLAR”

22.4.2019
283 kez Okunmuştur.

    İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu`nun şehit cenazesinde saldırıya uğramasıyla ilgili ``Türkiye’ye şiddet sarmalına çekilmek istenmektedir. Bu oyuna gelmeyeceğiz`` dedi.
İktidar Partisi tarafından kullanılan şiddet dili sebebiyle toplumun gerildiğini ifade eden İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıların temelinde ötekileştirme ve kutuplaştırma vardır. Bu tavırdan iktidar partisinin, genel başkanının ve bakanlarının uzaklaşması gerekmektedir. Ülkede çıkacak yangından herkes etkilenir” ifadelerini kullandı.
DEMOKRASİ SOKAK HAREKETLERİ İLE GÜÇLENMEZ
Olayı şiddetle kınadığını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP camiasına geçmiş olsun dileklerini ileten Ömer Sağol, “Modern ve olgun bir demokrasi için günümüzde sivil toplum örgütlerine de büyük görevler düşmektedir. Demokrasiler sokak hareketleri ile değil, terör eylemleri ile değil, üniversitelerin, sivil toplum örgütlerinin ve halkın önerileri ile güçlenir” şeklinde konuştu.
Türk milletinin oynanmak isteyen oyuna gelmeyeceğine dikkat çeken Ömer Sağol, “Nasıl ki yıllar yılı topraklarımızda terör dâhil her yöntemle bizi zayıf düşürmeye çalışanların oyununu bozulduysa, bundan sonraki oyunları da milletimiz tek yürek olduğu sürece bozulacaktır” dedi. Sağol açıklamasını şöyle sürdürdü:
   SİYASET DİLİ DEĞİŞMELİ
“Bugün geldiğimiz noktada, demokratik sistemin kendini yenilemesi ve vizyonunu küresel standartlara yükseltebilmesi için siyasetçilere düşen çok önemli bir görev daha vardır. Bu görev, siyaset dilinin değişmesi görevidir. Günümüz sorunlarına, açmazlarına, gelişmelerine cevap veremeyen eski siyaset dilinin, yeni, dinamik, hoşgörülü bir siyaset dili ile yer değiştirmesi gereği, bugün dünya çapında siyaset bilimcilerin ve düşünce insanlarının önemle üzerinde durduğu gündem maddeleri arasındadır. Bu aslında milletin diliyle konuşmak demektir.”
Herkese sükûnet çağrısı yapan İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Şu bilinmelidir ki, çözüm bekleyen temel meseleleri olan, fakat meselelere rağmen geçmişiyle, konumuyla, yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle dolu bir ülkeyiz. Unutulmamalıdır ki, farklı bakış açılarını “kutuplaşma” olarak görmek, olgunlaşmamış bir demokratik anlayışın tezahürüdür. Bu farklılıklar, dışlama, tahkir etme, yok sayma, kültürel bölünme değil, tam tersine demokratik zenginliğin bir göstergesi olarak alınmalıdır. Bu sorumluluk, başta iktidar olmak üzere, Mecliste olan ve olmayan bütün siyasi partilerin sorumluluğudur. Bu, sivil veya resmî tüm kurumlarımızın hassasiyetle üzerinde durması, dikkat etmesi gereken bir sorumluluktur. Tüm bunları gerçekleştirdiğimizde Türkiye özgürlükler ülkesi olacaktır” diyerek açıklamasını tamamladı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.4.2019
Güncelleme Tarihi : 22.4.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar