YENİ NESİL KARA LASTİKLER KAPIŞ KAPIŞ GİDİYOR

29.5.2019
783 kez Okunmuştur.

      Tokat`ta kırsal kesimde yaşayan vatandaşların tarla, bağ ve bahçe işlerinde kullandıkları halk arasında ’kara lastik’ olarak adlandırılan plastik ayakkabılar artık çiçek ve puantiye desenleriyle rengarenk şekilde üretilip, satılıyor

  Özellikle kırsal kesimde yaşayan ve tarla, bağ, bahçe işe ile uğraşan vatandaşların uygun fiyatı, hafif ve sugeçirmez özelliği nedeniyle tercih ettiği plastik ayakkabılar artık renklendi. Sadece siyah renkte olmaları nedeniyle halk arasında ’kara lastik’ olarak adlandırılan plastik ayakkabılar artık çiçek, leopar, puantiye desenleri ile çeşitli renklerde üretiliyor. Desenli ve renkli kara lastikler ise sadece çiftçilikle uğraşan vatandaşların değil yabancı turistlerin, desenlerinin dikkat çekmesi nedeniyle beğenen vatandaşların da ilgisini çekiyor.

    Eski Meydan çarşısının 50 yıllık esnaflarından Hasan Alpay, işlettiği dükkanda kara lastik ayakkabıları satıyor. 75 yaşındaki Alpay, geçmişte kırsal bölgede yaşayanların özellikle fiyatının uygun olması nedeniyle kara lastikleri aldığını belirten Alpay, ``Önceden sadece plastik ayakkabılar siyah renkte üretiliyordu. 2 yıldır artık kara lastikler desenli bir şekilde üretilmeye başlandı.`` dedi. Hasan Alpay, kara lastiklerin yerine üretilen motifli, çiçek desenli lastiklerin artık daha çok tercih edildiğini söyledi. Çocuk modellerinin yanı sıra yetişkinler tarafından da tercih edilen yeni nesil lastik ayakkabıları 42 numaraya kadar bulmak mümkün.

   Esnaf Hasan Alpay, “50 yıldır esnafım. Kara lastiklerin çiçek motifli modellerini de satıyoruz. Çocuk lastikleri 15 TL, yetişkinler için olanlar ise 20 TL. Motifli lastikler artık daha çok tercih ediliyor. Deniz sezonunun açılmasıyla motifli lastiklere ilgi arttı. Plaj ayakkabısı olarak çok tercih ediliyor” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 29.05.2019
Güncelleme Tarihi : 29.05.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar