ÖĞRENCİLER AKRAN ZORBALIĞINA DUR DEDİ

29.5.2019
377 kez Okunmuştur.

   Halil Rıfat Paşa İlk ve Ortaokulunda düzenlenen programda akran zorbalığına dikkat çekildi.

   Amaçlarının huzurlu ve mutlu bir toplumun alt yapısını oluşturmak olduğunu belirten Halil Rıfat Paşa İlk ve Ortaokulu Müdürü Sadettin Aktaş “Ağaç yaş iken eğilir atasözümüzden hareketle çocukların birbirlerine karşı saygılı olmayı, değer vermeyi öğrenmelerini istedik. Ayrıca birbirleri ile alay etmemeleri, lakap takmamaları, her hangi bir şiddetten uzak durmaları için farkındalık oluşturmayı hedefledik” dedi.

   “ Zorbaya Dur De”

  Halil Rıfat Paşa İlk ve Ortaokulunda akran zorbalığına karşı farkındalık oluşturmak için program düzenlendi.‘Zorbaya Dur De’ sloganı ile el baskı çalışmaları yapan öğrenciler, el baskılarını sınıf kapılarına astı.  Okul Müdürü Sadettin Aktaş öncülüğünde okul öğretmenlerinin destekleri ile ‘Zorba Çocuk’ isimli rap şarkı yazıldı.   Akran zorbalığına karşı farkındalık oluşturmak için okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler ‘Zorba Çocuk’ ve ‘Hey Zorba Dur Bakalım Orda’ şarkılarını müzik eşliğinde hep beraber söyledi. Ayrıca üzerinde ‘Zorba Olma Dost Ol’ yazılı pankart hazırlandı.

   Çocukların birbirlerine karşı saygılı olması için farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Okul Müdürü Sadettin Aktaş bunun için Zorba Çocuk isimli rap şarkısını yazdıklarını ifade etti.  Sosyal etkinlikler çerçevesinde düzenlenen program ile ilgili bilgiler veren Aktaş, “Akran zorbalığı ile ilgili çocuklarda gördüğümüz emsallerine karşı uygulanan akran zorbalığına karşı bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Akran zorbalığı ile büyüyen nesil ilerleyen yıllarda şiddete yönelebiliyor. Bizde çocuklarda gördüğümüz akran zorbalığı ile ilgili farkındalık oluşturmak onları bu konuda bilgilendirmek, dikkatlerini çekmek, kaba davranışı, saygısızlığı önlemek için bu etkinliği planladık” şeklinde konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 29.5.2019
Güncelleme Tarihi : 29.5.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar