CHP’Lİ DURMAZ: VOLKSWAGEN’İN KURACAĞI FABRİKAYA TOKATLILAR OLARAK TALİBİZ

4.7.2019
500 kez Okunmuştur.

  Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Volkswagen’in Türkiye’ye kurmayı düşündüğü fabrikaya Tokatlılar adına talip olduğunu açıkladı ve yer olarak da eski sigara fabrikasının yerini gösterdi.

            Tokat son 10 yılın en çok göç veren illerinden biri olduğunu belirten Kadim Durmaz, ``İşsizlikten dolayı gençlerimiz büyükşehirlere göç etmek zorunda kalıyor. İşsizlikten dolayı her geçen yıl göç vermeye kan kaybetmeye devam ediyoruz.

            1,3 milyar avroluk yatırım için Türkiye’yi tercih eden Volkswagen’in ülkemizin yatırım için en kıymetli yerlerinden ve gelişmeye açık olan ilimizi seçmesi hem ülkemize hem de Tokat’ımıza bu önemli yatırımın kazandırılması için el birliğiyle çalışmalıyız.

            Tokat’ta bunun için önemli araziler bulunmaktadır. Örneğin 600 dönümün üzerinde arazisi olan Tekel Sigara Fabrikasının yeri var. 2008 yılında satıldı, 2009 yılında kapatıldı. Kapatıldığı günden itibaren hiçbir yatırım yapılmadı.  Ve Türkiye’nin hiçbir bölgesinde böyle müsait bir alan yok. Biz Tokatlılar olarak Volkswagen’in kuracağı fabrikaya talibiz. Ulusal ve Uluslararası üretimin nakli için Turhal üzerinden kısa bir bağlantı hattı ile tren yolu da kullanılabilir.

            Volkswagen’in kuracağı fabrika konusunda Tokat’ımızı tercih etmesi için girişimlerimizi sürdüreceğiz.`` diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.07.2019
Güncelleme Tarihi : 4.07.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar