TOKAT EMNİYETTEN BİR SOSYAL PROJE DAHA

4.7.2019
392 kez Okunmuştur.

   Emniyet Müdürlüğü; Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında, “Çocuklar Gençler! Onbeşliler Atalarının İzindeler” projesi kapsamında, İŞKUR İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü-Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile “Çini Boyama Sanatı Kursu” açtı.

            Tokat Gençlik Merkezi’nde devam eden kursta; ebeveynlerinin biri vefat etmiş, hayatta olanların ilgisizliği ya da aile birliği bozulmuş (boşanmış) ve terk edilmiş veya ailesi tarafından ihmal edildiği değerlendirilen çocuk ve gençler ile ilimiz kamu kurum ve kuruluşlarınca tespit edilen 17-24 yaş grubundaki 12 genç eğitim görüyor.

            06/05/2019 tarihinde başlayan ve haftada 3 gün (Pazartesi, Salı ve Çarşamba) devam eden kursta, haftada 8 saat eğitim veriliyor. 11 hafta devam edecek olan Çini Boyama Sanatı Kursu 22/07/2019 tarihinde sona erecek.

            Kursa katılan kursiyerlere, katıldıkları her tam fiili kurs günü için İŞKUR tarafından kursiyer zaruri gideri olarak 40 (kırk) TL ödenmektedir. Kurs bitiminde ise kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından sertifika verilecek.

            Kursta eğitim gören gençleri ziyaret eden Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması için Emniyet Müdürlüğü olarak projeler yaptıklarını dile getirdi. Kursiyerlerle de sohbet eden Topaloğlu, el emeği göz nuru ürünleri çok beğendiğini ifade ederek kursiyerleri tebrik etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.07.2019
Güncelleme Tarihi : 4.07.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar