REKTÖR ŞAHİN IRAK’TA BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNDU

4.7.2019
219 kez Okunmuştur.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin Kuzey Irak Yüksek Öğretim Bakanlığı Genel Müdürü Dr. Jwan J. M. Sharif ile bir araya geldi. Görüşmede ikili alanlarda yapılabilecek iş birlikleri ele alındı.

            Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay’ı makamında ziyaret ederek öğrenci alımları ve başkonsolosluk ile iletişim halinde bulunulması konularında görüşmeler yaptı.

ŞAHİN, IRAK’TA DÜZENLENEN ÜNİVERSİTE FUARINA KATILDI

            Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Irak’ta gerçekleştirilen ve 7. Türkiye ve Kıbrıs Üniversiteleri Fuarı’na katıldı. Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Kubilay Özyer ve Farabi Kurum Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Gül fuarda Rektör Şahin’e refakat etti.

Türkiye’den 5 Rektör ve toplamda 27 üniversite fuara katıldı. Açılışta Türkiye Başkonsolosu Hakan Karaçay ve Türkiye’den katılan üniversite rektörlerini temsilen Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin konuşma yaptı.

            Türkiye Başkonsolosu Hakan Karaçay, 7`ncisi düzenlenen Türkiye ve Kıbrıs Üniversiteleri Fuarının ülkemizde eğitim gören öğrencilerin sayısal olarak artırılmasında önemli olduğunu ve konsolosluk olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin politikaları doğrultusunda öğrencilerin Türkiye’ye gidişlerinde gerekli işlemleri hızlı bir şekilde tamamlayarak sürece olumlu katkı sağladıkları ifade etti.

            Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 vizyonu çerçevesinde Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında 350.000 öğrenci sayısına ulaşılması konusunda rektörler olarak üzerlerine düşen görevleri yapmak için gayret sarf ettiklerini, şu an itibariyle sayının 150.000’ler civarında olduğunu ve 2023 yılında hedeflenen sayıya ulaşacaklarına inançlarının tam olduğunu ifade etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.7.2019
Güncelleme Tarihi : 4.7.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar