61 BİN ÇÖĞÜR AĞUSTOS AYINDA AŞILANACAK

4.7.2019
170 kez Okunmuştur.

   Vali Dr. Ozan Balcı Tokat’ın meyveciliğinin gelişmesi ve bağcılıkta gerçekleştirilmek istenen hedefler doğrultusunda 61 bin çöğür, 35 bin mahlep, 4 bin elma, erik ve şeftalinin Ağustos ayında aşılanacağını ifade etti.

            Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Valiliği koordinesinde, Tarım Tokat Projesi çatısı altında Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

            Tokat Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresinin desteğiyle İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile sürdürülen Tarım Tokat Projesi kapsamında başlatılan meyve fidanı üretiminin yapıldığı alanlarda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

“Projelerimize Sahip Çıkalım”

            61 bin çöğür, 35 bin mahlep, 4 bin elma, erik ve şeftalinin Ağustos ayında aşılanacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın meyveciliğinin gelişmesi ve bağcılıkta gerçekleştirilmek istenen hedefler için planlı ve programlı bir çalışma yapılmasını istedi.

            Tarım Tokat projesi kapsamında hayata geçirilen projelerle beraber ilde meyvecilik anlamında ciddi bir dönüşüm ve değişim olacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ”Tokat’ın kalkınması ve tarımın parlaması için hayırlı bir iş yapıyoruz. Orijinal projeler yaptık. Siz projelerimize sahip çıkarsanız projelerimiz yürür. Bizim hep beraber bu işlere sahip çıkmamız lazım. Ben sizlere güveniyorum.” dedi.

            Vali Dr. Ozan Balcı, burada yetiştirilen meyve fidanları çiftçilerimize dağıtılacak. Yapılan bu çalışma ile çiftçimizin zenginleşmesine, Tokat’a ve Tokatlı hemşerilerimizin üretiminin artmasına katkı sağlanacak. Tokat’ın 7 tane büyük ve verimli ovası var.  Barajlarımız ve göletlerimiz var. Biz tarımın, çiftçinin dostuyuz. Tarımın, çiftçinin derdini dert ediniyoruz. Üretimin dostuyuz. Üretime destek vermekten de büyük gurur duyuyoruz. Tarımda parlayan yıldız olacak Tokat. Daha sistemli çalışmamız lazım.” şeklinde konuştu.

            İncelemelere Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin, OKTAM Müdürü Ahmet Boz, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, Fidanlık Şefi Salih Eraydın katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 4.7.2019
Güncelleme Tarihi : 4.7.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar