UĞURHAN KUŞ ADALET BAKAN YARDIMCILIĞINA ATANDI

10.7.2019
624 kez Okunmuştur.

  Aslen Sivaslı olup uzun yıllar boyunca Tokat`ın Turhal ilçesinde ikamet eden Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Adalet Bakan Yardımcılığına atandı.

            Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Adalet Bakan Yardımcılıklarına Zekeriya Birkan, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz ile Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş atandı. Adalet Bakan Yardımcılıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete`de yayımlandı.

UĞURHAN KUŞ KİMDİR?

            Uğurhan Kuş, 1973 yılında Sivas`ın Yıldızeli ilçesinde doğdu. Ailesinin uzun zaman önce Tokat`ın Turhal ilçesine göç etmesi nedeniyle ilk ve orta öğrenimini Turhal ilçesinde tamamladı.

            1997 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Uğurhan Kuş sırasıyla Şebinkarahisar, Çelikhan, Dursunbey, Silivri, Diyarbakır Cumhuriyet Savcılıkları ile Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcı vekilliği görevlerinde bulundu.

            Başsavcı Kuş, son olarak Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına atanmıştı. Evli olan Kuş, iki erkek bir kız olmak üzere üç çocuk babasıdır.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.07.2019
Güncelleme Tarihi : 10.07.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar