“Çocuklarımızın Yetişmesinde En Büyük Katkı Öğretmenlerimizin``

24.7.2019
879 kez Okunmuştur.
   2023 Tokat Vizyonu doğrultusunda, Tokat Valiliğimizin gözetim, denetim, yüreklendirmesi, koordinasyonu ve liderliğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitim Tokat çatısı altında yürütülen Etüt Tokat projesi kapsamında il genelinde ortaokul son sınıf ve üniversite sınavına girecek lise son sınıf öğrencilerimizin yaz boyunca ve okulların açılması ile de eğitim almaya devam edeceği etüt merkezlerinde görev yapan lise öğretmenleri ile yemekli toplantıda bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, tek tek ziyaret ettiği masalarda öğretmenlerle tokalaşarak, tanıştı.
 
“ Türkiye’ye Örnek Olmasını Ümit Ediyoruz”

Türkiye’de ilk kez Tokat’ta uygulanan Türkiye’ye örnek olmasını ümit ettiğimiz, Etüt Tokat projesine emek veren fedakar öğretmenlerin çok değerli olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceğini, yarınlarını inşa edecek olan ve Türkiye’mizi her alanda temsil edecek çocuklarımızı yetiştiren değerli sanatkârlardır.” dedi. 
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz tarafından öğrencilerimize ücretsiz kitapların verildiği ve  köylerden gelen öğrencilerimiz için yurtların açıldığı, kurs sonrası öğrencilerin kültür, sanat ve spor etkinliklerine katıldığı Etüt Tokat projesinin Türkiye’de bir ilk olduğunu vurguladı. 

``Tokat İlk Üç Yılda İlk Yirmi`de 
  Beş Yılda İlk Beşte Olacak``

Tokat il genelinde açılan 14 etüt merkezinde üniversite sınavına hazırlık kurslarında ders veren lise öğretmenleri ve okul müdürleri ile bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, lise ve üniversiteye giriş sınavlarında Tokat’ın ilk üç yılda ilk 20, beş yılda da ilk 5`e girmesinin hedefleri arasında olduğunu belirtti.
 
Programda Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali’nin ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın eğitim alanında birlik ve beraberlik içerisinde yürütülen çalışmalarla Türkiye’ye örnek bir olacağını kaydetti.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Etüt Tokat kapsamında açılan etüt merkezlerine destek vererek, çocuklarımızı fedakarlık, çaba ve ilgi ile yetiştiren öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
 
“Fedakar Öğretmenlerimiz, Emekleriniz Çok Kıymetli”
 
Öğretmenlerin memleket ve millete faydalı çocukların yetişmesinde büyük bir emek verdiklerini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Gelecek kuşaklar için bir şeyler yapmak lazım, çocuklarımıza sahip çıkmamız lazım. Biz hep bu amaç doğrultusunda çalıştık. Lise düzeyinde etütleri devam eden öğrencilerimizin kıymetli ve fedakar öğretmenleri ile bir araya geldik. Gelecek kuşaklar, nesiller için bir şeyler yapan siz değerli öğretmenlerimiz ile bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum. Bizim görevimiz sizlere yardımcı olmak, sizlerin önünü açmak. Eğitimin, eğitimcinin ve öğretmenin yanında olmak. Ülkemizin geleceğini, yarınlarını inşa edecek olan Türkiye’mizi, ülkemizi her alanda temsil edecek olan çocuklarımızı yetiştiren sizlersiniz. Bu iş çaba sarf etmeyi, emek vermeyi gerektiren bir iş. Bizim görevimiz ise size yardımcı olmak. Çocuklarımıza değer veriyorsunuz, güzel işler yapıyorsunuz. Bu akademik anamda çok önemli, velilerimiz de akademik anlamda çocuklarımızın başarılı olmasını istiyor. Bizim beklentimiz ise birinci sırada çocuklarımızın karakterli yetişmesi. Türk ananesini, örfünü bilen ama Dünya’yı da anlamlandıran ve memleketini seven, çaba harcayan çocuklarımızın olması. Akademik başarı ile birlikte bunun üzerine kültürel, sanatsal faaliyetleri inşa edebiliriz. Dolayısıyla başarıyı bu etüt merkezleri ile sağlayıp Türkiye’ye örnek olacağımızı ümit ediyorum.“ dedi.
 
`` Ücretsiz Kitap Ve Yurt Desteği``
 
Etüt Tokat merkezlerinin Tokat’ın eğitim sistemindeki hedeflerine büyük katkılar sağlayacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Yaz tatilinde bu işi yapmanız demek yılgınlık göstermediğiniz anlamına geliyor.
Biz buna ücretsiz kitap ve materyal desteği ile birlikte her türlü desteği vereceğiz. Çabanız çok anlamlı ve değerli. Bazen bir iş yapınca ödülüm ne olacak derler ya işte sizler güzel işler yaparak en güzel ödülü aldınız. Size verdiğimiz desteği Tokat’ımıza, Tokatlı insanlarımıza ve ülkemizin geleceğine verdiğimiz destek olarak görüyoruz. Yetiştireceğimiz bir çocuk, bir dokunuş belki bütün insanlığa fayda getirecektir. O yüzden çabalarınız için yürekten teşekkür ediyorum. Ve bunu arttıralım istiyorum. Başarılarınızı da Allah daim eylesin.
 
``Eğitime Öğretmene Bilgiye Dostuz``

Biz eğitimin, bilginin ve bilgiye değer veren siz kıymetli öğretmenlerimizin dostuyuz. İşlerimizi sahiplenelim ve birinci kalite olalım. Çalışkanlığı bir karakter olarak aşılamamız lazım. Ailesine, memleketine ve milletine faydalı çocuklar yetiştirelim.” dedi.
 
Öğretmenlerin çabalarını takdir ettiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “İşimiz öğretmenlerin işlerini kolaylaştırmak. Öğretmenlerimiz ülkemizin yüz akı ve bilginin taşıyıcısı.” diye konuştu.
 
``Etüt Merkezleri Kapsamı Genişletilerek Devam Edecek``

Etüt merkezlerinin okullar açıldıktan sonra da devam edeceğini, kapsamının genişletilerek  ara sınıflar içinde etüt merkezleri kurulacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasının ardından öğretmenler ve okul müdürlerine kitap hediye ederek, çalışmalarına en büyük desteği kendisinin vereceğini ve her zaman yanlarında olduğunu vurguladı.
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 24.07.2019
Güncelleme Tarihi : 24.07.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar