İl Göç Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

24.7.2019
450 kez Okunmuştur.

   Yabancıların toplumla uyumlarını kolaylaştırmak, yabancılara sosyal hayatta bağımsız hareket edebilmelerini kolaylaştıracak bilgi ve beceriler kazandırmak, eğitim, sağlık, sosyal hizmetler, yerel hizmetler gibi alanlarda karşılaşılan sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin ve düzenlenecek projelerin iş birliği içerisinde yürütülmesini sağlamakla görevli İl Göç Kurulu toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Vali Ozan Balcı’nın yanı sıra; İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı V. Erdinç İnel ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı.

Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ve kurul üyelerinin uyum konusuna ilişkin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından konuşan Vali Ozan Balcı İlimizde ruhsatsız işyeri kalmamasını isteyerek, yabancı uyruklu vatandaşların açtıkları işyerleri isimlerinin Türkçe olması, dilencilik olaylarının önüne geçilmesi ve okul çağına gelen çocukların okula gönderilmesi noktasında talimatlar verdi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 24.07.2019
Güncelleme Tarihi : 24.07.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar