YILDIZI PARLAYAN MESLEK BERBERLİK

23.8.2019
620 kez Okunmuştur.

   Yaklaşık 10 yıldır Melekhan Kuaföründe mesleğini icra eden  Samet Yılmaz ,  4+4 eğitim sisteminden sonra bu mesleğe alttan yetişen eleman bulma konusunda ciddi sorunlar ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti. Lise çağına gelmiş bir gensin genel olarak, mesleki gereklilik olan çıraklığı yapmasının çokta mümkün olmadığını ifade eden Samet Yılmaz , Mevcut eğitim sisteminde sadece çok kısıtlı günlerde iş öğrenmek için kuaföre gelebilmenin mümkün olduğunu yada yaz tatilleri ile bu işi öğrenebilmeye eğilimli az sayıda çocuğa bu mesleği öğretmeye çalıştıklarının altını çizdi.

 Samet Yılmaz,’’ Gelecekteki kuaförleri sektöre hazır hale getirmek istiyoruz. 25 yıl sonra birçok meslek ortadan kalkacak. Örneğin sigortacılık yada bankacılık kalmayabilir. Ama bu durum bizim mesleğimiz için geçerli değil. Kuaförlük devam edecek. Bizim mesleğimiz insanlara kendini güzel hissettirme duygusunu aşılıyor. Bunu makineler yapamaz yine insanlar yapacak. Geleceğe taşınacak bir mesleğimiz var


Bazı gençler sınavlara girip,gidecek okul bulamadıklarından meslek lisesini tercih ediyor. Belki de hiç düşünmedikleri bir mesleğin eğitimini alıyorlar. Bu iş de yetenek çok önemli ama öğrenilebilir bir meslekten söz ediyoruz. 100 kişi okul bitiriyor ama bu işi yapan 30 kişi kalıyor. Kuaförlük mesleğinin ne kadar kaliteli, kazançlı geçerli ve prestijli bir meslek olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Aile büyüklerinin de çocuklarını özellikle yaz tatillerin de  kuaförlük , terzilik gibi meslekleri öğrenmeleri için teşvik etmelerini öneriyorum.’’ Dedi.

 

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.08.2019
Güncelleme Tarihi : 23.08.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar