TOKAT TURİZM FUARLARINA KATILMALI

24.9.2019
249 kez Okunmuştur.

   Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)Orta Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yılmaz Uzunlar, Tokat`ta tanıtım eksikliği olduğuna işaret ederek, ``Bu şehirde tanıtım noksan. Tokat’ta herkes oturduğu koltuğu korumakta, bu oturduğu koltuğu korumaktan ziyade Tokat’ta turizm fuarlarına katılımlar artmalı, turizmcilerle beraber organizasyonlar yapılması gerekiyor.  Sosyal medyanın çok daha aktif ve daha güzel kullanılması önemli.`` dedi.

   Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)Orta Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yılmaz Uzunlar Tokat’ta faaliyet gösteren seyahat acentalarının temsilcileri ile kahvaltı programında bir araya geldi. Programa, Yılmaz Uzunlar, Seyit Ali Kindan, Sezai Akın, İsmail Özcan, Yavuz Özseven, Özcan Çelik ve Osman Yüce katıldı.

TURİZM FUARLARI ŞEHRİN TANITIMI İÇİN ÖNEMLİ

Tokat’ta turizmin gelişmesi için tanıtıma ağırlık verilmesi gerektiğini vurgulayan TÜRSAB Orta Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yılmaz Uzunlar, turizm fuarlarında şehrin tanıtımının yapılmasının çok büyük önem taşıdığını ifade etti.

Uzunlar, bugüne kadar katıldığı fuarlarda Tokat’ın herhangi bir tanıtımının yapılmadığını, bu durumun ilin bilinilirliği açısından büyük bir eksiklik olduğunu sözlerine ekledi.

SEYAHAT ACENTALARI SORUNLARINI ANLATTI 

Türkiye Seyahat Acentaleri Birliği (TÜRSAB) Orta Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yılmaz Uzunlar seyahat acentalarını ziyaret için Tokat’a geldi.  Ziyaretinde acenta temsilcileri ile toplantı gerçekleştiren Uzunlar yaptığı açıklamada, “Seyahat acentalarının dertlerini sıkıntılarını sormak için Tokat’a geldik. Kendileri de Tokat’ta ağırlık Hac ve Umre olduğu için fazla bir sıkıntılarının olmadığını söylediler. Bizde kendilerine çok teşekkür ettik.” Dedi.

TOKAT’TA ÖNCELİK TANITIM OLMALI

“Tokat’ta turizmin gelişmesi için hedef ne olmalı?” Sorusuna Yılmaz Uzunlar, “Tokat’ta öncelik tanıtım olmalı, bu şehirde tanıtım noksan. Tokat’ta herkes oturduğu koltuğu korumakta, bu oturduğu koltuğu korumaktan ziyade Tokat’ta turizm fuarlarına katılımlar artmalı, turizmcilerle beraber organizasyonlar yapılması gerekiyor.  Sosyal medyanın çok daha aktif ve daha güzel kullanılması önemli. Dünya harikası Ballıca Mağaramızın tanıtımını daha güzel yapmamız gerekiyor.” Şeklinde cevap verdi.

TURİZMCİLER TOKAT’A DAVET EDİLMELİ

Tokat’a devlet desteğinin olduğunu kaydeden Uzunlar, “Tanıtım noksan deyince herkes diyor ki ‘Ulusal kanalda biz bunu çıkarttık.’ Ulusal kanalda bir gün çıktı, ulusal kanallardan ziyade Tokatlı turizmcilerin turizm fuarlarına katılması lazım. Fuarlarda Tokat’ın çok güzel tanıtımının yapılması önemli. Ben daha önce Tokat’ın Kültür Turizm İl Müdürü ve Ticaret Odası Başkanı ile toplantı yaptığım zaman kendilerine Tokat’ın nasıl geliştirilebileceğini anlattık. Tokat’a devlet desteği var. Buna istinaden Tokat’a turizmcileri davet etmemiz lazım. Kış sezonu herkesin işinin az olduğu bir zaman bu mevsimde Tokat’ın tanıtımı yapılabilir. Ballıca Mağarası, Tokat’ta ki kaleler ve birçok güzelliğin tanıtımını çok iyi yapmamız lazım. Bu tanıtımları yapmadığımız için herkes Tokat’tan transit geçiyor ama bilinse Tokat’ta çok şey var” ifadelerini kullandı.

TURİZME ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR YAPILMALI

Tokat’ın Karadeniz’in incisi olduğunu ama şehrin tanıtımının az olduğunu kaydeden Uzunlar, “Herkes koltuğunu koruyor. Turizme çok büyük yatırımlar yapılması lazım. Karadeniz’e gelen tur otobüsü Amasya’ya uğruyor ama kimse Tokat’ı bilmiyor ki gelsin. Şehrin en güzel şekilde tanıtımını yapılmalı. Devlet büyüklerimizin bu tanıtımı yapmamak gibi bir düşüncesi yok, yalnızca onlara güzel projeler sunacağız. Sadece umreye hacı götürmekle turizmcilik olmaz. Tekrarlıyorum, bu şehir için; tanıtım, tanıtım, tanıtım” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 24.09.2019
Güncelleme Tarihi : 24.09.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar