Şefkat Elçilerimiz Yangında Evi Zarar Gören Vatandaşımıza Hızır Gibi Yetişti

25.9.2019
241 kez Okunmuştur.
    Tokat merkeze bağlı Yazıbaşı Köyünde yaşanan yangın felaketinin ardından zarar gören vatandaşımıza Sosyal Destek Hızır Tokat görevlileri tarafından yardım yapıldı. 

   Valiliğimiz koordinasyonunda Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlükleri tarafından yürütülen Sosyal Destek Hızır Tokat projesi kapsamında Yazıbaşı köyünde yaşanan yangında eşyaları zarar gören vatandaşımız, Tokat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde çalışan ve Sosyal Destek Hızır Tokat Projesinde görevli Şefkat Elçilerimiz tarafından ziyaret edildi.

  Yaşanan yangın felaketinden etkilenen aileye öncelikle psiko-sosyal destek veren Şefkat Elçilerimiz, sonrasında ailenin ihtiyaçlarını dinledi.

  Yapılan görüşmelerde yangından evi büyük hasar gören Süleyman Şimşek kendi imkânları ve yapılan yardımlarla evinin onarımını yapmış, ancak zarar gören eşyalarını alamadığı öğrenildi. Ailenin yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmesi için öncelikli olan eşyalar belirlenerek Sosyal Destek Hızır Tokat Sistemine eklenmiş ve öncelikli eşyalar yapılan değerlendirmelerin ardından Sosyal Destek Hızır Tokat projesi bütçesinden karşılandı.

Şimşek ailesinin ihtiyaçları olan buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın gibi eşyalar. Şefkat Elçilerimiz tarafından kendilerine teslim edildi. Teslim sırasında vatandaşlarımıza Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Valimiz Dr. Ozan Balcı, selamları iletilerek güzel günlerde kullanmaları temennisinde bulunuldu.

İhtiyaçları karşılanan Süleyman Şimşek, “Devletimizin şefkat ellerini her zaman üzerimizde hissediyoruz ve bugün tekrardan hissettirdiniz. Devletimize ve bu çalışmalarda emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  
  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.09.2019
Güncelleme Tarihi : 25.09.2019
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar