ZAFERİ GÜRGÜNOĞLU VE EKİBİ KAZANDI

20.1.2020
477 kez Okunmuştur.

Tokat Organize Sanayi Bölgesi Mütevelli Heyeti’nde yer alacak 8 kişilik sanayi temsilcilerini belirleyecek olağanüstü genel kurul geride bıraktığımız hafta Cuma günü yapıldı. Seçimlere Yürütme Kurulu Başkan vekili olarak giren Ahmet Orhan Gürgünoğlu öncülüğündeki 8 kişilik ekip 59 oy, Dr. Bilal Durmaz öncülüğündeki ekip 42 oy aldı.

GÜRGÜNOĞLU EKİBİ SEÇİMİ KAZANDI

OSB toplantı salonunda gerçekleştirilen kongrede Ahmet Orhan Gürgünoğlu öncülüğündeki ekip (Ali Er, Levent Seyfi Ülker, Mustafa Maden, Ömer Akyüz, İbrahim Maden Hasan Özcan ve Mehmet Mutlu Kılınç), Dr. Bilal Durmaz öncülüğündeki ekipten daha çok oy alarak (59 oya 43 oy) seçimi kazandı.

KURUMSALLAŞMA ÇABALARI DEVAM EDECEK

Tokat Organize Sanayi Bölgesi temsilci seçimini kazanan Ahmet Orhan Gürgünoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“ 17 Ocak 2020 tarihinde olağan üstü genel kurul gerçekleşti.

İki liste ile gidilen seçimlerde şahsımın da bulunduğu liste daha fazla oy alarak; önümüzdeki yaklaşık 26 aylık bir dönem için sorumluluk üstlendi.

Seçimlerin sağduyu içinde ve karşılıklı saygı içinde gerçekleşmesi en büyük kazancımızdır. Dolayısı ile başta dostumuz, arkadaşımız Dr. Bilal Durmaz olmak üzere tüm arkadaşları kutluyorum. Görevler gelip geçer ama dostluk ve arkadaşlıklar baki kalır diye düşünüyorum.

20 aydır görev yaptığımız dönemde sıkı tasarruf önlemleri ve bütçe disiplininden ödün vermeden uygulamaya çalıştığımız ve oluşturmaya çalıştığımız kurumsallaşma çabalarımıza aynen devam etme gayreti içinde olacağız. Biliyoruz; “Uzun yolda yük hafif olmaz” hep birlikte, istişare kültürünü hakim kılarak doğru icraatlar yapmak en büyük emelimizdir. Birlikte çalışacağımız, kurum ve sanayici temsilcileri ile Organize Sanayi Bölgesi için daha güzeli, daha iyiyi yapma gayreti içinde olmayı taahhüt ediyoruz. Destek veren veya vermeyen tüm sanayicilerimize saygı ve hürmetlerimizi sunuyoruz. En derin saygılarımla.”

GAZETECİ FATİH KILIÇ SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

Tokat Organize Sanayi Bölgesinde yapılan seçimi değerlendiren gazeteci Fatih Kılıç da sosyal mecra hesabından bir paylaşımda bulundu ve şunları yazdı:

“Tokat Organize Sanayi Bölgesi için bugün önemli bir seçim yapıldı. OSB’nin 15 kişilik Mütevelli Heyetinin 8 tanesi iş insanlarının oylarıyla seçilecekti. Bugün o seçim yapıldı ve Yürütme Kurulu Başkan vekili olarak seçime giren Ahmet Orhan Gürgünoğlu öncülüğündeki 8 kişilik ekip, Dr. Bilal Durmaz öncülüğündeki ekipten daha çok oy alarak (59 oya 43 oy) seçimi kazandı.

Müteşebbis Heyette sn. Vali, İl Genel Meclisi Başkanı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri (3 üye), Belediye Başkanı ve Belediye Meclisinden bir isim (2 üye), TSO Başkanı ve TSO’dan bir isim (2 üye) olmak üzere 7 doğal üyenin yanına sanayicinin oylarıyla Ahmet Gürgünoğlu öncülüğündeki 8 üye seçilmiş oldu. Şimdi bu 15 kişilik Mütevelli Heyeti arasından 5 kişilik OSB YÜRÜTME KURULU ve 2 kişilik DENETLEME KURULU oluşacak. Tam da burada bu şehrin ve sanayicinin, yatırıma davet edilecek iş insanının Tokat OSB’de iş ve işlemlerin sağlıklıca yürütülmesini beklemek hepimizin hakkıdır.

Sn. Ahmet Orhan Gürgünoğlu‘nun ve birlikte hareket etmekte olduğu TSO Başkanı Dr. Ali Çelik’in OSB YÜRÜTME KURULU’nu sanayicilerden oluşturma fikri hepimizin malumu. Açıkçası seçimler üzerine bu şehrin bir fikir insanı, gazetecisi olarak beyan etmek isterim. Gönlüm arzu eder ki, Mütevelli Heyet sn. Vali başkanlığında toplandığında, Yürütme Kurulunda sn. Vali ve sn. Belediye Başkanının yer alması için samimi bir niyet hasıl olsun. Sn. Vali’nin şehrimize ve OSB’nin geleceğine dair samimi, gayretkeş bir çabası var. Bugünkü seçimi kazanan Ahmet Orhan Gürgünoğlu ve ekibinin sn. Vali’yi Yürütme Kurulu Başkanlığına önermesi, sn. Belediye Başkanı’nın yer alması ile şehir için çok kıymetli bir sinerji, olgunluk ve feraset göstergesi olur.

Az çok ortamı halisane bir niyetle takip eden, olumlu/olumsuz yanları geniş perspektifli düşünebilen bir isim olarak acizane fikrimi paylaşmak istedim. Takdir elbet her biri kıymetli üyelerindir.

Aklı selimle hareket etmek bu şehrimize çok daha faydalı hizmetlere vesile olur inşallah.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.01.2020
Güncelleme Tarihi : 20.01.2020
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar