Av ve Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı

24.1.2020
337 kez Okunmuştur.

     Av ve yaban hayvanlarının doğal ortamlarında desteklenmesi, kış şartlarında yem ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü koordinesinde yemleme çalışması yapıldı.

Gıj Gıj Tepesi yapılan yem bırakma faaliyetine Vali Dr. Ozan Balcı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü İhsan İkinci, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü personeli ve basın mensupları katıldı

Memleketimizi milletimizi sevmek demek, memleketi imar ihya inşa etmek demek diyen Vali Dr. Ozan Balcı,  “Bu sadece insanıyla değil, memleketi kurduyla kuşuyla, börtüsüyle böceğiyle, havasıyla suyuyla beraber seviyoruz. Bir taraftan insanlarımızın refahını yükseltip, huzuruna katkı sağlarken, bir taraftan da müthiş bir ağaçlandırma faaliyetimiz var. Bu sene 240 bin adet ceviz ağacı dikildi ilimizde. Bu faaliyetler Memleketimizin börtüsüne, böceğine havasına suyuna katkı sağlayacak önemli faaliyetlerdir.” dedi.

Hayvana Merhameti Olmayanın İnsana Merhameti Olmaz

Vali Dr. Ozan Balcı sözlerini şöyle sürdürdü  “Bunun yanında yaban hayvanlarını ve hatta bütün hayvanları da önemsiyoruz.  Bizde hayvana merhameti olmayanın, insana merhameti olmaz denilir. Türk toplumu da çok merhametli bir toplum ve Tokatlılarda çok merhametlidir. Bu soğuk kış gününde esasında yaptığımız bu faaliyet memleketi hayvanları ile beraber sevmektir. Yaban hayvanlarının aç bırakılmaması, onların korunması anlamında bu sembolik faaliyeti çok önemsiyorum. Sadece bu anlamda değil, sahipsiz hayvanları da çok önemsiyorum. Hayvan hastanesi kurmak için çalışmalarımız var. Ayrıca hayvan ambulansı temin etmeye çalışıyoruz. Yine Türkiye’de çok önemli iş yapıldı. İl Özel İdaresinde, kolu kanadı kırılan sahipsiz hayvanlarımızın tedavileri için bütçe ayırdık.” dedi. 

Kısacası biz memleketi insanları ile hayvanları ile bitkileri ile doğası ile hayvanları ile beraber seviyoruz diyerek sözlerini tamamlayan Vali Dr. Ozan Balcı “Hayvanları korumalıyız. Hayvanlar bizim için önemli ve doğal yaşamın en önemli parçalarıdır. Onlara zarar vermemeliyiz. Hayvanları koruma bilincine sahip olmamız lazım. Tokat zaten yardımseverliği ile tanınan insanlardır. Tokat’a da  bu yakışıyor.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindekiler, doğaya yem bıraktı. İl genelinde farklı bölgelerde buğday ve yoncadan oluşan toplam 5 ton yem doğaya bırakıldı.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 24.01.2020
Güncelleme Tarihi : 24.01.2020
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar