CHP ’Lİ DURMAZ: “CESURLAR BİR KEZ, KORKAKLAR BİN KEZ ÖLÜR!”

24.1.2020
215 kez Okunmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili, TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz, 24 Ocak 1993 ‘te bir faili meçhul cinayet sonucu öldürülen Uğur Mumcu ’nun ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Durmaz `ın mesajı;

Uğur Mumcu, yaşamını Cumhuriyet değerlerine ve aydınlık Türkiye’ye adamış usta bir gazeteciydi. Düşünceleri, yazdıkları ve yaptıklarıyla topluma örnek olmuş önemli bir değerdi.

Mumcu, Demokrasinin hukukun ve adaletin yok sayıldığı bugünleri gördüğü için, karanlığa karşı cumhuriyet değerlerini savunduğu için katledilmiştir.

27 yıl önce doğruları korkusuzca yazdığı için onu katleden eller,  Türkiye ’nin aydınlık geleceğine, çağdaşlaşmasına ve demokrasisine kastetmişlerdir.

Ve 27 yıldır içimizdeki ateş hiç sönmedi. 27 yıldır aydınlanmayan bu cinayet Türkiye’de acının tarihidir.

Biz bu acı tarihi yok etmek, hukukun üstünlüğüne demokrasi ve aydınlığa inanmaktan hiç vazgeçmeden mücadele etmeye devam edeceğiz.

Uğur Mumcu, ülkemiz için, özgür basın için önemli bir yol açmıştır. Bu aydınlık yolda yürüyen nice neferler yetişmiştir. Gazetecilerin yaptığı haberlerden dolayı tutuklandığı, özgür basının susturulduğu bu süreçte Uğur Mumcu ’nun kararlılığı ve cesareti yolumuza ışık tutmaya devam ediyor. Uğur Mumcu ’nun söylediği gibi “Evet yazacağız, susmayacağız. Bütün yolsuzlukları, kaçakçılıkları, cinayetleri tek tek sergileyeceğiz.”

Cumhuriyetin aydınlığıyla yetişmiş, vatan için canını feda etmekten çekinmeyen, hak için, hukuk için, adalet için, demokrasi için yaşayan, birlik ve beraberliği kendine rehber edinmiş bir milleti hiçbir karanlık yenemez.

Aydınlıkların karanlığı, umudun umutsuzluğu yendiği, tüm faili meçhul cinayetlerin aydınlatıldığı, basının gerçekten özgür olduğu bir Türkiye umuduyla, gerçekleri söylemekten hiç vazgeçmeyen, korkmayan usta gazeteci Uğur Mumcu ’yu katledilişinin 27. yılında saygı ve rahmetle anıyorum.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 24.01.2020
Güncelleme Tarihi : 24.01.2020
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar