YENİ SANAYİ SİTESİ 2020 YILI YATIRIM PROGRAMINDA

15.2.2020
1578 kez Okunmuştur.

Şehir içinde kalan sanayi sitelerini şehir dışına taşıma çalışması kapsamında  yapımı planlanan Tokat yeni sanayi sitesi 2020 yatırım programına alındı.

   Tokat’a yapılacak yeni sanayi sitesiyle ilgili yürütülen çalışmalar meyvesini verdi. Şehir içinde kalan sanayi sitelerini şehir dışına taşıma çalışması kapsamında  11 il içerisinde mülkiyet sorunlarını çözen, dosyası Bakanlık tarafından onaylanan tek il olan Tokat Yeni Sanayi Sitesi projesinin 2020 yılı yatırım programına alındığına ilişkin karar 12 Şubat 2020 tarihinde yayınlanan 31037 sayılı Resmi Gazetede yer aldı. İlerleyen günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında yapılacak toplantıda izlenecek yol haritası belirlenecek.

  Konuya ilişkin açıklama yapan S.S Tokat Yeşil Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Altan Çelik, “12 Şubat 2020 tarihli 31037 sayılı Resmi gazetenin mükerrer olarak yayınlanmıştır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı etüt proje işleri yatırım programına alınmıştır. Kooperatif olarak desteklerini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank Beye, Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı’ya, Milletvekillerimiz Özlem Zengin, Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan’a, Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na vermiş oldukları destekler için teşekkürlerimizi sunuyorum.

  19.02.2020 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında kooperatifimiz ve genel müdür nezdinde toplantı yapılacak ve izlenecek yol haritası belirlenecektir.” dedi.

  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yeni Sanayi Sitesi Projemiz, 12 Şubat 2020 tarihinde yayınlanan 31037 sayılı Resmi Gazetede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile yatırım programına alınmıştır. Emeği geçen Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal’a, AK Parti Tokat Milletvekillerimiz Av. Yusuf Beyazıt’a, Av. Özlem Zengin’e, Av. Mustafa Arslan’a, Tokat Valimiz Sayın Ozan Balcı’ya ve Yeni Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Altan Çelik’e teşekkürlerimi sunuyorum. Şehrimize, hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ise, “Tokat’ımızın Yeni Sanayi Sitesi projemiz 12 Şubat 2020 tarihli ve 31037 sayılı Resmi Gazetede Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan imzalı onayı ile yatırım programına alındığı ilan edildi. İlimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.02.2020
Güncelleme Tarihi : 15.02.2020