Tokat’ta 17 KYK Yurduna 17 Bin Kitap

15.2.2020
1270 kez Okunmuştur.
  Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz koordinesinde Kitap Tokat kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı il genelindeki bütün KYK yurtlarına hediye edilecek kitapların dağıtımı törenine katıldı.  

  İbn-i Kemal Kız Öğrenci Yurdunda düzenlenen törene Vali Dr. Ozan Balcı, Garnizon Komutanı Albay Ayhan Ocak, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Genel Meclisi Başkanı Erol Duyum, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kınay, Gençlik ve Spor Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, protokol mensupları, yurt müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Vali Dr. Ozan Balcı, törende yaptığı konuşmada,il genelindeki Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı17 yurda 1000 çeşit toplam 17.000 kitap kazandırılacağını söyledi.

  Yurtların her birine ilk etapta 500’er adet kitap alındığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, gençleri kitaplarla buluşturmak istediğini söyledi.Gençlere, derslerinin yanı sıra günde en az bir saat kitap okumaları gerektiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kitap okumak sizi dinlendirir. Kendinize kitap okumak içinde 1 saat zaman ayırın. İnşallah önümüzdeki ay bu kadar daha kitap gelecek ve bu kitapları yenileyeceğiz. Şu anda kitabı ve kütüphanesi olmayan hiçbir yurt kalmadı. Önümüzdeki günlerde de kütüphaneleri zenginleştireceğiz.” dedi.

  Türkiye’nin geleceğinin çok açık olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, gençlere inandığını ve güvendiğini söyledi. Gençlere nitelikli kültür sahibi olmaları nasihatinde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, “Nitelikli kültürü elde etmenin en önemli yolu da kitap okumaktır. Kitap okumadan nitelikli kültür elde edemezsiniz. Geleceğin Türkiye’sinde daha iyi bir yer edinebilmek için kendinizi geliştirin.” diye konuştu.

  Birkaç tane yabancı dil öğrenmelerini tavsiye ettiği gençlere müjdeler veren Vali Dr. Ozan Balcı, “Önümüzdeki günlerde Tokat Eğitim Kültür ve Sanat Vakfını kuruyoruz.İhtiyaç sahibi gençlerimize önümüzdeki yıl bursvereceğiz. Ayrıca gençlerimiz için 10 bin tane daha nitelikli kitabı Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi kütüphanesine bağışlayacağız. Bunuda buradan müjde olarak veriyorum.“ dedi.

   Vali Dr.  Ozan Balcı, Kitap Tokat projesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, kitapların gençlere hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

 Programda Kitap Tokat kapsamında temin edilen kitaplar, Tokat genelindeki 17 KYK yurdunun tamamının yurt müdürlerine Vali Dr. Ozan Balcı ve protokol mensupları tarafından verildi. Programda Vali Dr. Ozan Balcı, programa katılan protokol mensupları, yurt müdürleri ve görevlileri ile tüm öğrencilere tek tek kitap hediye etti. 
  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.02.2020
Güncelleme Tarihi : 15.02.2020