TOKAT KIRSALINDA 116 PROJE DESTEKLENECEK

27.4.2020
1466 kez Okunmuştur.

   TKDK kırsal kalkınma destekleri devam ediyor. Tokat kırsalı için desteklenmek üzere seçilen proje sayısı 116 ya ulaştı.

  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yürütülen IPARD-II Programı  6. Başvuru Çağrı ilanı kapsamında  “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302)” tedbirinde TKDK’ya teslim edilen projelerin desteklenmek üzere seçilen başvuru listeleriwww.tkdk.gov.tr adresinden duyurulmaya devam ediyor. 6.çağrı ilanı için kabul edilen projeler ilişkin yayınlanan 3. listede Tokat’tan 25 proje yer aldı. Bu projelerin 11’i serada olmak üzere 18’i tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, 2’si arıcılık, 1’i katma değerli ürün, 3’ü kırsal turizm, 1’i de yenilenebilir enerji tesisi sektörlerinde faaliyet gösterecek işletmeler olacağı öğrenildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan TKDK Tokat İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, “6. çağrı ilanı için şuana kadar yayınlanan listelerde Tokat İl Koordinatörlüğüne sunulan projelerden şubat ayında açıklanan birinci grupta 57 proje,  Mart ayında açıklanan ikinci grupta 34 proje ve son olarak geçtiğimiz cumartesi günü üçüncü grupta açıklanan 25 proje ile birlikte toplamda 116 proje için destek kararı alındı. Destek kararı alınan projelerin ilimize sağlayacağı toplam yatırım tutarı 30,2 milyon TL ve İlgili projelerin gerçekleşmesi durumunda TKDK’nın sağlayacağı toplam hibe desteği tutarı da 19,5 milyon TL olacak. Kurumumuzca uygun bulunan proje sahipleri ile şuana kadar 45 proje ile sözleşme imzalandı. Kurumumuz ile başvuru sahipleri arasındaki sözleşme imzalama süreci Coronavirüs tedbirlerine azami riayet gösterilerek en kısa zamanda bitirilmeye çalışılacaktır.” diye konuştu.

Çiçek, “TKDK destekleri ülkemiz kırsal alanlarının kalkınması yönelik çok ciddi katkılar sağlamaktadır. Kırsaldaki üretim ve kaliteyi artırmak, bayan ve genç çiftçilere pozitif ayrımcılık yaparak yatırım ve istihdamlarına destek olmayı hedefliyoruz. Ayrıca TKDK desteklerinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımızı yeni çağrı ilanlarında proje sunmak üzere Kurumumuza bekliyoruz.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 27.04.2020
Güncelleme Tarihi : 27.04.2020
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Son Yorumlar