BAŞKAN DİNÇER VE EKİBİ ESNAFA MASKE DAĞITTI

6.6.2020
2503 kez Okunmuştur.

  Dünya gündeminin Koronavirüse fokuslandığı  bu dönemde,  farkındalık ortaya koyabilen sivil toplum örgütleri halkın büyük takdirini topluyor.

  Yaptığı bir çok başarılı proje ile isminden sıkça söz ettiren Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele Derneği Başkanı Fatma Dinçer , kendi atölyelerini kurarak ;mülteciler ile birlikte maske ve sabun imal ederek ücretsiz dağıtıyor.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), resmi kurumların iş birliği, koordinasyonu ve ortaklığı ile yerel sivil toplum kuruluşlarının önderliğinde 9 şehirde bulunan 12 atölyede Türk ve sığınmacı gönüllü kadınlar tarafından sabun, maske ve yüz siperliği üretim projesi başlattı.

Proje kapsamında başkent Ankara, Van, Mersin, Tokat, Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, Trabzon ve Karaman illerinde çalışma  yapıldı.

Atölyede gönüllülük esası ile 8 sığınmacı kadın, haftada 10 bin maske ile 3 bin zeytinyağlı doğal sabun üretiyor.

Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele Derneği Başkanı Fatma Dinçer, , koronavirüs tedbirleri kapsamında Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve Göç İdaresi ortaklığında proje hazırladıklarını ifade etti.

Dernek kurulmasından  sonra sığınmacı ailelerle çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Dinçer, `` Kadınlarımızdan 4` ü sabun, 4` ü de maske üretiminde çalışıyor. Ürünleri sivil toplum kuruluşlarına, muhtarlara, göçmen ailelere, kamu kuruluşlarına ve mültecilere dağıtıyoruz. Bu süreçte Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu da bize önemli destek verdi.`` dedi.

Tokat`a 9 yıl önce Afganistan`dan gelerek terzilik yapmaya başlayan Derya Ahmedi ise kardeşi ve sığınmacı arkadaşlarıyla yaptıkları maske ve sabunları ücretsiz olarak dağıttıklarını belirtti.

 Aynı hedefe koşmanın ve takım oyunu oynanın haklı mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Fatma Dinçer ,maske dağıtımı sonrasında Derya Ahmedi’ye bir de sürpriz yaptı. Doğum günü pastası kesilen Ahmedi ,Başkan Dinçer’e teşekkür etti.

FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.06.2020
Güncelleme Tarihi : 6.06.2020
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar