OLGUNLAŞTIRMA ENSTİTÜMÜZ TÜRKİYE’DE BİR MODEL OLDU

19.6.2020
2658 kez Okunmuştur.

   Türkiye’de toplam 24 il de faaliyet gösteren olgunlaştırma enstitüleri önemli çalışmalara imza attı. Tokat Olgunlaştırma Enstitüsü yaptığı çalışmalar ile önemli ve örnek bir model oldu. Enstitü Müdiresi Filiz Vanlıoğlu , ‘’ Amacımız unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını tekrar canlandırmak ve sürdürülebilir bir biçimde devamlılığını sağlamak . Tokat bu el sanatları ile Osmanlı döneminde  en önemli merkez olmuştur. Osmanlı saraylarının bir çok önemli ihtiyaçlarını Tokatlı sanatkarlar üretmiştir. Tüm ekibimiz ile bu önemli meslekleri yaşatma ve devam ettirme gayretindeyiz. Bu anlamda sayın valimiz ve il milli eğitim müdürümüzden büyük destek alıyoruz. ’’Dedi.

 Pandemi  süreci ilk başladığı günden itibaren  Tokat Olgunlaşma Enstitüsü tulum, önlük ve maske ihtiyacını karşılamaya başlayarak büyük bir hizmeti ülke insanımıza sağladı. Dünya üzerinde ortaya çıkan yeni tip korona virüsünün, Türkiye’yi de etkilemesinin ardından, ortaya çıkan maske ihtiyacını karşılamak amacı ile Olgunlaşma Enstitüleri Corona virüsü salgınıyla mücadelede ihtiyaç duyulan tıbbi malzeme üretimi için harekete geçti.

Tokat Olgunlaşma Enstitüsü  özellikle bölgemizdeki kamu kuruluşlarına tulum ve maske ihtiyaçlarını karşılıyor. Salgın itibari ile Tokat Devlet Hastanesi’ne tulum dikimi, doğal boya ile oluşturulan maskeleri nane, kekik ve zerdeçal bitkileri kullanarak anti viral özellikli maskeler üretilmesi hususunda özverili bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.06.2020
Güncelleme Tarihi : 19.06.2020