Fizik Laboratuvarına Şehit Polis Memuru Emrah Bayın’ın adı verildi

20.6.2020
2222 kez Okunmuştur.

  Fen Lisesi Biyoloji Öğretmeni Mahmut Arı ve projede görevli öğrenciler tarafından yürütülen uluslararası bir e-Twinning projesi olan “Bir Şehir Bir Şehit” projesi kapsamında yapılan faaliyetlerin sonuncusu olarak okul Fizik Laboratuvarına Şehit Polis Memurumuz Emrah Bayın’ın adı verildi. Yapılan açılış törenine Milli Eğitim Şube Müdürü Efkan Karaerkek, Şehit Aileleri Dernek Başkanı İbrahim Demirel, şehidimizin eşi, oğlu, annesi ve  mesai arkadaşları katıldı.

Okul Müdürü Mustafa Karaca, yaptığı konuşmada. “Şehitler ölmez, vatan bölünmez.” sözü kuru bir slogan değil bir hakikatin ifadesidir. Yüce Allah Bakara Suresi’nde, Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin çünkü onlar diridirler ama siz bilemezsiniz, buyurarak şehitlerin ölümsüzlüğünü vurgulamıştır. Şehitlik yüce bir mertebe, şehit ailesi olmak bir ömür sürecek onurlu bir rütbedir. Bize düşen şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak ve hem adlarını hem de uğruna şehit oldukları değerleri yaşatmaktır. İşte bu yüzden böyle bir proje yaptık ve şehidimizin adını okulumuzda yaşatmaya karar verdik. Proje kapsamında önce şehidimizin ailesini ziyaret ettik. Daha sonra kabrini ziyaret ederek bakım ve onarımını yaptık, ağaç diktik. Okulumuzda bir panoyu tamamen şehidimize ayırdık. Son olarak Fizik Laboratuvarına şehidimizin adını verdik ki öğrencilerimiz onu ve uğruna şehit olduğu değerleri bilerek yetişsin.” dedi.

Milli Eğitim Şube Müdürü Efkan Karaerkek ise “Şehitlerin ailesine ve sevenlerine şefaatçi olduğunu biliyoruz, peygamberlikten sonra en yüce makam olduğunu biliyoruz, ne mutlu şehitlik makamına erenlere, ne mutlu şehit ailesi olanlara, ne mutlu şehit emanetine sahip çıkanlara.” dedi. Okul Müdürü ve proje ekibine teşekkür etti.

Şehit eşi Zeynep Bayın ise bu açılışı çok anlamlı bulduğunu, eşinin adının Fen Lisesinde yaşamasından, genç nesillerin, eşinin adından ve uğruna şehit olduğu değerlerden haberdar olarak yetişmesinden onur duyduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir öğrencinin şehidimize yazdığı mektubun da okunduğu ve duygusal anların yaşandığı açılış töreninden sonra proje kapsamında yapılan faaliyetlerin ve şehidimize ait fotoğrafların olduğu sergi gezildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.06.2020
Güncelleme Tarihi : 20.06.2020
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar