Vali Dr. Ozan Balcı, Meyve Fidanı Üretim Sahasında İncelemelerde Bulundu

22.6.2020
2031 kez Okunmuştur.
  Vali Dr. Ozan Balcı, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü karşısında bulunan Meyve Fidanı Üretim Sahasında incelemelerde bulunarak, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. 

  Ceviz Fidanı Üretim Sahasında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, burada 150 bin cevizin tohumdan yetiştirilerek, Niksar cevizi olarak aşılandığını söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı, “Ceviz fidanlarını Sonbaharda dikime gönderip toprakla buluşturacağız.” dedi. 

  Daha sonra Meyve Fidanı Üretim Sahasında incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, ``Tarım Tokat kapsamında 30 bin kiraz, 6 bin şeftali, 5 bin elma, 2 bin erik, 2 bin armut olmak üzere toplam 45 bin meyve fidanı üretimi yapıldı. Fidanlarımızı tarımın, üretimin, toprağın dostu olarak çiftçilerimize dağıtacağız. Sonbaharda toprakla buluşturacağız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, tam verime geçildiğinde 450 bin asma anacı yetiştirilecek 45 dönümlük anaç asma damızlık alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.  Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat Narince üzüm yaprağı çok önemli bir marka. Pazar Çayköy’de 1500 dönüm ve Emirseyit’te 1000 dönüm alanda Narince Üzüm yaprağı bağı kuruyoruz. 2 bin dönüm de vatandaşlarımız kuruyor. 60 bin dönüm alanda daha bağ yaprağı dikme hedefimiz var.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Valiliğimiz koordinesinde Tarım Tokat kapsamında yürütülen projelere destek veren İl Özel İdaresi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Orman Fidanlığı Şefliği, OKTAM, TKDK, DOKAP ile çalışmalarda emeği geçen kurum müdürleri başta olmak üzere mühendisinden teknikerine, memurundan işçisine herkese teşekkür etti. 

Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımın, toprağın, üreticimizin, çiftçimizin dostuyuz ve her zaman yanındayız. Memleketi, milleti sevmek dağıyla, ovasıyla, kurduyla, kuşuyla, böceğiyle, şarkısıyla türküsüyle, insanıyla sevmek demek. Yaptığımız tüm projeler memleketimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun ” dedi.
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.06.2020
Güncelleme Tarihi : 22.06.2020
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
LİG PUAN DURUMU
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar