ZENGİN ,’’ DARBECİ KAFALARDAN HERKESİN CANI YANDI

18.7.2020
2252 kez Okunmuştur.

 Panel: Darbecilik Virüsü ve 15 Temmuz Destanı

   Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında “ Darbecilik Virüsü ve 15 Temmuz Destanı” paneli gerçekleştirildi. TOGÜ 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda yapılan panele Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili AK Parti Gurup Başkanvekili Av. Özlem Zengin, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör Yardımcıları, Rektör danışmanları, dekanlar, daire amirleri, akademik ve idari personel ile vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin konuşmasında şunlara değindi: “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi olarak 35 bin civarında öğrencisi, 3300 civarında çalışanı ile Tokat’a sosyal, kültürel ve sağlık alanında her türlü katkıyı vermek üzere gayret içerisinde çalışan bir üniversiteyiz. Son dönemde üniversitemizin yapmış olduğu çalışmalara bağlı olarak uluslararası derecelendirme kuruluşlarında önemli dereceler elde ettik. The Times Higher Education’un sıralamasına göre 80 ila 100 bin üniversite arasında Üniversite olarak 1001+’da yer aldık. Dünya Yeşil Kampüsler sıralamasında Dünya 504.’sü olan kampüsümüz ülkemizde 26. sırada. Dolayısıyla, öğrencilerimizin huzur içerisinde öğrenim gördüğü yeşil bir kampüse sahibiz. Genç üniversiteler sıralamasında Dünya’da 401+’da, Asya Üniversiteleri arasında 401+’da konumumuz bulunuyor. 35 bin civarında öğrencimiz var, bunun 1300 kadarı uluslararası öğrencidir.”

Rektör Şahin konuşmasında, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü Çarşamba günü idrak ettik. Valiliğimiz ve Belediye Başkanlığımız himayelerinde Tokat Cumhuriyet Meydanında Resim ve Heykel sergisi açılışımız oldu. Ayrıca Devlet Konservatuvarımız tarafından bir konser verildi. Dün bir panelimiz oldu. Bugünkü panelimiz ile bu süreci tamamlıyoruz. 15 Temmuz’u unutturmamak adına, tekrar gözden geçirmek adına biz bu programları yapıyoruz. 15 Temmuz, Türk Milleti’nin tarihe düştüğü bir nottur. Yani tanklar için tanksavar çeliklerden bahsedilir ama 15 Temmuz tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın davetiyle birlikte meydanlara inen vatandaşlarımız tanklara karşı yüreklerin daha güçlü ve dirençli olduğunu göstermiştir” dedi.

Rektör Şahin’in  konuşmasını AK Parti Gurup Başkanvekili Av. Özlem Zengin’e, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem’e ve Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Evkuran’a teşekkürlerini ileterek sonlandırdı.

Prof. Dr. Kubilay Özyer’in moderatörlüğünü yaptığı panele Tokat Milletvekili AK Parti Gurup Başkanvekili Av. Özlem Zengin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem ve Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Evkuran konuşmacı olarak katıldı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin , Panel de yaptığı konuşmada , ‘’ Darbeci kafalardan herkesin feci şekilde canı yandı. Önceki darbelerde hiç sesini çıkaramayan insanlarımız 15 Temmuz da sokağa çıkarak darbeye hayır dedi. Çıplak elleri ile ağır silahlara dur dedi. Bu durum AK Parti ile başlayan demokratik değişimin bir sonucudur. Bundan sonra aleni olarak hiçbir parti darbeyi savunamaz ve darbeye hak veremez. Darbelerin yanlış olduğu hususunda Türkiye birleşti. Darbeler her kesimin canını acıtmıştır…’’ Dedi.

Panel sonrasında Vali Dr. Ozan Balcı tarafından Tokat Milletvekili AK Parti Gurup Başkanvekili Av. Özlem Zengin’e teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi. Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu tarafından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem’e teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi. Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin tarafından Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Evkuran’a teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 18.07.2020
Güncelleme Tarihi : 19.07.2020