KUYRUKLU YUMURTA GÖRENLERİ ŞAŞIRTTI

19.8.2020
5407 kez Okunmuştur.

   Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Akarçay Görümlü beldesinde tavuğun yumurtladığı kuyruklu yumurta görenleri hayrete düşürdü.

Beldede yaşayan Şehnaz Şahin (50), kümesten topladığı yumurtalardan birinde kuyruk gibi bir çıkıntı olduğunu gördü. İlk defa kuyruklu yumurta gören ve çok şaşıran Şahin durumu oğlu Barış Şahin’e (17) anlattı. Yumurtayı inceleyen Barış Şahin ise internetten yaptığı araştırmada kuyruk çıkıntısının yumurta kabuğundaki kalsiyum birikiminden kaynaklanan bir durum olduğunu öğrenerek annesine bilgi verdi.

“ İLK KEZ KUYRUKLU YUMURTA GÖRÜYORUM”

Yumurtayı gördüğünde çok şaşırdığını söyleyen Şehnaz Şahin, “Sabah tavuklara yem vermek için kümese gittim. Yumurtaları alırken bir tanesinde kuyruğu andıran bir çıkıntı olduğunu fark ettim. Çok şaşırdım, daha önce böyle bir yumurta görmemiştim. Yumurtanın şeklinde bir anlam veremedim. Ne olduğunu bilemiyorum. Oğlum araştırdı, sağlık açısından olumsuz bir durum olmasa da tüketmeyi düşünmüyorum. Uzun yıllardır tavuk besliyorum, böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorum.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.08.2020
Güncelleme Tarihi : 19.08.2020