EĞİTİM İÇİN VAKA SAYILARINI SIFIRLAMA HEDEFİ

19.8.2020
6472 kez Okunmuştur.

  Okulların açılacağı tarihe kadar Tokat’ta vaka sayısını sıfıra indirmek için bir kampanya başlatacaklarını söyleyen Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, “Tedbirler alınarak geleceğimiz için, çocuklarımız için 21 Eylül’e kadar Tokat’ta vaka sayısını sıfıra indirip çocuklarımızın tamamının eğitime başlamasını sağlamak istiyoruz. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız.” dedi LGS başarısı yolunda hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen Küçükali, Avrupa Birliği projelerinde öğrenci nüfusuna oranla Türkiye’de birinci olduklarını belirterek, başarılarda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

2020 Liselere Geçiş Sınavları (LGS) sonuçlarını değerlendiren Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali Tokat’ta iyi bir başarı el edildiğini vurguladı. Küçükali, “LGS ile ilgili tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum, ellerine sağlık diyorum. Tokat’ta iyi bir başarı var. Bakanlığımız bir sıralama yayınlamadı bu sene her il doğrusunu, netini hesaplayıp bir önceki yılla kıyaslayarak kendi durumunu tespit etmeye çalışıyor. Biz 5 yılda ilk 5’e girmeyi hedef koymuştuk kendimize, 54-57 bandıydaydı başarımız. Bu sene arkadaşlarımızın çıkardığı istatistiklere baktığımızda 46’ıncı sıraya yükselmişiz. Yani hedeflerimize emin adımlarla gidiyoruz. Bu yükselişle zaten 5 yıl içerisinde ilk 5’e gireceğiz. Bu başarı meslektaşlarımızın başarısı, başarının mimarı onlar. Üniversite sınavında da yine aynı başarı söz konusu. Bazı okullarımız ciddi manada sıçrama gösterdi. İl geneli de durumumuz iyi. ÖSYM bir sıralama yayınlıyor ona göre daha net göreceğiz durumumuzu. Ama genel olarak iyiyiz.” diye konuştu.

AB PROJELERİNDE BÜYÜK BAŞARI

Öte yandan Avrupa Birliğinin eğitim gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan ERASMUS2020 yılı proje değerlendirmelerinde Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları büyük başarıya imza attı. Açıklanan sonuca göre 12 proje toplam 460 bin Avro hibe desteği aldı.

Tokat Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali Avrupa Birliğinin eğitim gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan ERASMUS2020 yılı proje değerlendirmelerinde Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait sonuçları paylaştı. Sonuçlara göre Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları büyük başarıya imza attı. Açıklanan sonuca göre 12 proje toplam 460 bin Avro hibe desteği aldı. AB projelerinde elde edilen başarılı sonuçlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Murat Küçükali başarılarda emeği geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje birimi başta olmak üzere ilçe milli eğitim müdürlerini okul ve kurum yöneticilerini projeleri hazırlayan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

Küçükali yaptığı değerlendirmede, “Bu sene uzun süre ara vermemize rağmen güzel işler yaptık Milli Eğitim Müdürlüğü olarak. Özellikle Avrupa Birliği projelerinde çok büyük bir başarı elde ettik. Öğrenci nüfusuna vurduğumuz zaman Türkiye’de 1’inciyiz. 12 projemiz geçti, yedek projelerimiz var, onların da geçmesini ümit ediyoruz. 12 projeyle birlikte yaklaşık 500 bin EURO civarında bir hibe alacağız. Aynı zamanda öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yurt dışına gidip oradaki uygulamaları görüp kendilerini geliştirme imkanı da bulacaklar. Projeleri hazırlayan, emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Daha da iyi olacağız.” ifadelerini kullandı.

VAKA SAYILARINI SIFIRLAMA HEDEFİ

Okulların açılacağı tarihe kadar Tokat’ta vaka sayısını sıfıra indirmek için bir kampanya başlatacaklarını söyleyen Küçükali, “Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hedefimiz okulların açılacağı tarih olan 21 Eylül tarihine kadar ilimizdeki vaka sayısını sıfıra indirmek. Tüm kurumlarımızı, tüm hemşerilerimizi bu işe dahil ederek böyle bir kampanya yapmayı planlıyoruz. Tedbirler alınarak geleceğimiz için, çocuklarımız için 21 Eylül’e kadar Tokat’ta vaka sayısını sıfıra indirip çocuklarımızın tamamının eğitime başlamasını sağlamak istiyoruz. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

50 ÖĞRENCİ DERECEYE GİRDİ

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı lise ve üniversiteye giriş sınavlarına katılarak Tokat merkez ve ilçelerinde dereceye giren 50 öğrenciyi makamında ağırlayarak ödüllendirdi. Öğrencileri tek tek tebrik eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğrencilerimiz Türkiye’nin geleceği, onlarla gurur duyuyoruz.” dedi.

Öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin, mutluluğunu paylaştığını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  “Öğrencilerimiz kendi hayatlarının şiirlerini yazacaklar. İnşallah ülkemiz, milletimiz ve kendileri için güzel işlere imza atacaklar.” dedi.

Dereceye Giren Öğrencilerin Listesi

LGS Dereceleri

1-Abdulkadir Yalçın- Tokat Merkez

1-Serra Ahsen Yamanoğlu -Tokat Merkez

1-Miraç Ayberk Dumanlı -Tokat Merkez

2-Fatih Karataş –Tokat Merkez

3-Alp Aksoy –Tokat Merkez

1-Yakup Kadri Yahşi –Turhal

2-Yusuf Gül-Turhal

3-Nazım Can Karaaslan –Turhal

1-Ali Hamza Çetin –Zile

2-Ahmet Karaevli-Zile

3-Talha Derer – Zile

1-Muhammed Ali Şenel – Erbaa

2-Belinay Duru Çelik –Erbaa

3-Ensar Fazlı Yıldırım –Erbaa

1-Deniz Uzun –Niksar

2-Betül Köroğlu –Niksar

3-Efe Hakan Öztürk –Niksar

1-Aysima Balcı – Reşadiye

2-Yunus Emre Yıldız –Reşadiye

3-Esra İlhan –Reşadiye

1-Tahir Can Dincel – Pazar

2-Elif Günay –Pazar

3-Emir Ünal Gezgin- Pazar

1-Yusuf Zaralı –Almus

2-Esma Arslan-Almus

3-Ahmet Kahraman-Almus

1-Rümeysa Çakar –Sulusaray

2-Arife Gelbulas –Sulusaray

3-Nursena Tural –Sulusaray

1-Zümre Yaren Koçer –Artova

2-Tuğçe Sesli-Artova

3-Mümtaz Efe Şenel –Artova

1-Ayşe Karataş – Yeşilyurt

2-Muhammed Enes Tatlı –Yeşilyurt

3-Hamza Kalkan –Yeşilyurt

1-Melike Berrak Kepenek –Başçiftlik

2-Ayşenur Erkut – Başçiftlik

3- Zeynep Nisa Aymak –Başçiftlik

YKS Dereceleri

1-Hüseyin Mantar –Tokat Merkez

2-Mustafa Mert Düzenli –Tokat Merkez

3-Batuhan Canlı –Tokat Merkez

4-Mustafa Kağan Özsoy -Erbaa

5-Ahmet Bahadır Polat –Tokat Merkez

6-Eren Hayrettin Arın – Tokat Merkez

7-Alperen Aydın – Tokat Merkez

8-Ağuzhan Ayadenk – Tokat Merkez

9-Mehmet Emin Erol –Zile

10-Handenur Altunca – Erbaa

11-Bahattin Perviz –Tokat Merkez

12-Senagül Yurtsever –Tokat Merkez

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.08.2020
Güncelleme Tarihi : 19.08.2020