Tokat Plevne Anadolu lisesinin duyarlı gençleri çok önemli bir kampanyaya imza attı.

12.11.2020
9607 kez Okunmuştur.


    SMA hastası çocuklar ve ailelerine destek vermek için başlatılan kampanyaya Plevne Anadolu lisesi ailesinden tam destek geldi..

Gazetemize açıklama  yapan Tokat Plevne Anadolu Lisesi okul müdürü ülkü Taşar ve plevne Anadolu Lisesi öğrencileri gazetemize bazı açıklamalarda bulundular.ogrenciler
SMA hastalarının sıkıntıları bizim dikkatimizi çekiyordu Ailelerin ve çocukların perişan halleri hepimizi derinden üzüyordu, yürüyemiyorlar, yemek yiyemiyorlar aileler çocuklarını kucağına alamıyorlardı. onlar için ne yapabiliriz diye düşünürken, okul müdürümüz ögretmelerimiz ve okul arkadaşlarımız bizimle bu yolda yürümek istediklerini söylediler. Aslında ilk başlarda sadece bu projeyi okulda yapmak istiyorduk ama düşündük ve neden Tokat`a sma hastası olan çocuklarımızın seslerini duyurmayalım dedik, okul müdürümüz Ülkü Taşar`a fikrimizi sunduk ve okul müdürümüz anında tokat milli eğitim müdürlüğüne yazı yazarak projemizin resmi izin alma işlemlerini başlattı. Tokat halkından ise bir kahve parasını kumbaralarımıza atarak bize destek olmalarını ailelerin, çocukların yüzünü güldürmelerini istiyoruz dediler. Tokat Plevne Anadolu Lisesi müdürü Ülkü taşar Nadir görülen bir kas hastalığı olan SMA’ya sahip bazı çocukların küçücük bedenleri çok büyük acılara göğüs geriyor.Aileler her türlü çabayı göstermelerine rağmen bu amansız hastalıkla mücadelede yeterli desteği göremiyorlar. Tedavi, ilaçlar çok pahalı.Lütfen bu çocuklara destek olalım. Umuyoruz ki plevne Anadolu Lisesi olarak bizi bu güzel yolda yalnız bırakmayacak koca yürekli  insanlar var dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.11.2020
Güncelleme Tarihi : 12.11.2020