Sadi Ergin’den Vali Dr. Ozan Balcı’ya Ziyaret

25.2.2021
8253 kez Okunmuştur.

   İçişleri Bakanlığı AFAD Yönetim Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Sadi Ergin ve AFAD İl Müdürü Süleyman Yiğit,  Vali Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret etti.

  Afet  Eğitim Yılı hazırlıkları ve koordinasyonu konularının ele alındığı ziyarette, Daire Başkanı Sadi Ergin, AFAD Başkanlığının yurtiçi ve uluslararası alanda gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin bilgi verdi. 

2021 yılının İçişleri Bakanı Süleyman Soylu`nun talimatıyla ``Afet Eğitim Yılı`` ilan edildiğini belirten AFAD Yönetim Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Sadi Ergin, bu kapsamda; afet öncesi, sırası ve sonrasında ortaya çıkan kayıpları azaltmak ve afetlere karşı daha dirençli bir toplum oluşturmak için, afetlerin önlenmesi konusunda farkındalık oluşturmaya yönelik afet farkındalık ve AFAD bünyesinde verilen diğer eğitimlerin, 2021 yılı Ocak ayı itibari ile başladığını aktardı.

Ziyarette ayrıca 2021 yılının ``Afet Eğitim Yılı`` ilan edilmesi dolayısıyla Tokat için konulan hedefleri gerçekleştirme, işbirliği ve destek alma konuları ile Afet Eğitim Yılı faaliyetleri hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, AFAD’ın donanım ve personel anlamında güçlü yapısı ile ülkemizde olduğu kadar, dünyanın birçok yerinde yardıma koşan ve cankurtaran bir oluşum olarak görüldüğünü belirtti.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta da gerçekleştirilecek eğitim faaliyetlerinde desteğinin tam olduğunu ifade etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.02.2021
Güncelleme Tarihi : 25.02.2021