Atatürk Anadolu Lisesi’nden Dikkat Çeken eTwinning Projesi

6.4.2021
2553 kez Okunmuştur.

                      “Bugünün çocuklarını dünün yöntemleri ile eğitirsek yarınlarından çalarız” John Dwey

 4 Renkte 4 C (4C in 4 Colors)e Twinning  projesi ile Atatürk Anadolu Lisesi, öğrencilerini güncel teknoloji ve 21. yy becerileri ile geleceğe daha yetkin hazırlıyor.

Proje hakkında bilgi veren okulun İngilizce Öğretmeni Mecit UZUN, Türkiye’den 8 okulun; Avrupa’dan ise 6 okulun ( Hırvatistan, Yunanistan, İtalya, Polonya, Slovakya ve Slovenya) katıldığı 4 Renkte 4 C  projesinde temsili olarak her aya bir renk verdiklerini ve her bir ayda   21 yy becerileri olarak adlandırılan  eleştirel düşünme, iletişim, işbirliği ve yaratıcılık konularında çok farklı etkinlikler yürüttüklerini söyledi.

Okul müdürü Ayhan Sancak AB projelerinde yeni dönemin başladığını, 2021-2027 yılları arasında uygulanacak Erasmus+ Programına yönelik teklif çağrısı ve program rehberi yayınlandığını,yeni dönem için ayrılan bütçenin 28,4 milyar Avro olduğunu söyledi.Ülke olarak , okul olarak bu projelerden en iyi şekilde istifade etmeliyiz.

ELEŞTİREL DÜŞÜNME & TEKNOLOJİ AYI

Öğrenciler, eleştirel düşünme- teknoloji ayı kapsamında  kodlama etkinliklerine katıldılar artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamaları tasarladılar ayrıca eleştirel bakış açısıyla insan hakları, uzaktan eğitim gibi konuları ele alıp çevirim içi platformlarda tartışmalara yaptılar.    

MEDYA OKUR YAZARI GENÇLER !

İletişim ayında ise öğrenciler medya ve iletişim başlığında karma uluslararası takımlarda çalışarak “medya okur yazarlığı ve yalan haber” üzerine ortak ürünler oluşturdular.

 KÜRESEL PROBLEMLERE ÇÖZÜM ÜRETTİK

 İşbirliği kapsamında takımlar  BM tarafından gündeme alınan küresel sorunları ele aldılar, küresel sorunlara çözüm önerileri geliştirdiler. “ Paylaşmak Önemsemektir” çevirim içi toplantıları ile takımlar çalışmalarını akranlarına sundular ve  14 küresel sorunun yer aldığı “Küresel Problemler- Dijital Kaçış Odası” oyununu tasarladılar..

YARATICI HİKAYELER YAZDIK

Yaratıcılık ayı kapsamında öğrencilerimiz “Dünya’nın ilk Uzay Oteli” konulu yarım kalan bir hikayeyi peş peşe devam ettirerek yazmaya çalıştılar, çok dilli bir sözlük oluşturdular ve ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından farklı sanal müzeleri gezdiler.

 PROJEMİZ SEMPOZYUMDA

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi ve Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen “Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu”nunda  (UPUES 2021) projemiz  bilimsel bildiri olarak sunulmuş ve uluslararası platformda yaygınlaştırılmıştır.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.04.2021
Güncelleme Tarihi : 6.04.2021