TOKAT ŞEHİR PARKI YEŞİLİN NOKTASI OLACAK

22.4.2021
199 kez Okunmuştur.

    Tokat Belediyesi tarafından yürütülen Tokat Şehir Parkı çalışmaları devam ediyor. DSİ Parkı olarak bilinen ve Tokat Belediyesi’ne devrolan alan Şehir Parkı olarak; Tokat’a kazandırılacak. Çalışmaları yerinde inceleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu çalışmaların titizlikle yürütürüldüğünü belirterek bu alanın yeşilin hâkim olduğu alanlardan biri olacağını belirtti. Başkan Eroğlu açıklamalarına şöyle devam etti:” Devlet Su İşleri’mizin güzel bahçesindeyiz. Daha önce de bilindiği üzere 4 sene önce bu alanın Belediyemize tahsisi ve bu alana bir Şehir Parkı kazandırma çalışmalarımız vardı. Resmi yazışmaların ardından bu alanın 22.000 metrekarelik kısmı Belediye devrolmuştu.

Ve bugün geldiğimiz süreçte 10-12 gündür bu alanda çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz. Şehrimiz her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Bizlerde bu büyümeye paralel olarak, yeşil alanları da çoğaltmayı kendimize bir görev olarak görüyoruz. Bu çalışmamızı da doğayı ve tabiatı koruyarak gerçekleştireceğiz. Bu alanın içerisinde birden fazla beton binalar da vardı. Bu binalardan sadece bir tanesi hariç, hepsinin yıkımını gerçekleştirdik. Yıkılan binalardan kalan yerleri de yine aynı şekilde yeşil alana dönüştüreceğiz. Ve bu güzel alanda yeşil miktarını daha da arttıracağız.

Şehir parkımızda neler olacak ondan da bahsedeyim; Yıkmadığımız tek yapıyı hanımlar kıraathanesi olarak tahsis edeceğiz. Burayı hanımlarımızın oturabileceği, dinlenebileceği, belki bazı günlerini yapabilecekleri bir alan haline getireceğiz. Bunun yanında bir tane de kafeteryamız olacak. Bu alanda çocuklarımızı da unutmadık. Şehrimizde ki en büyük oyun alanına sahip parkı da buraya yapacağız. Ve bu alan 1000 metrekare büyüklüğünde olacak. Bunun yanında süs havuzlarımız ve hayvan temalı bir alanımız da olacak. Çocuklarımız burada gelip hem yeşil içerisinde enerji toplayacak, hem de hayvanlarımızı tanıyacak. Bu alanda yürüyüş ve bisiklet yollarımız, kameriye ve dinlenme alanlarımız da olacak.

Vatandaşlarımız buraya girdiğinde kuş cıvıltılarıyla, su şırıltılarıyla ve yeşilin her tonu ile adeta huzur bulacak. Ayrıca bu parkımıza 3 ayrı noktadan giriş imkânı olacak. Çalışmalarımız bu noktada tüm hızıyla devam edecek. İnşallah 1 Eylül tarihi itibariyle de burayı kullanıma açmayı planlıyoruz.

Yıllardır herkes tarafından dile getirilen DSİ Parkı’nın şehre kazandırılması konusu da gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Hamdolsun Tokat’ta ilkleri başaran, yapan bir Belediye olarak çalışmaya devam edeceğiz. Ufak bir hatırlatma yapacak olursak; Meydan Projesi dedik yaptık, Yine Kapalı Pazar Yeri dedik yaptık, Sulusokak’ı açık hava müzesi haline getireceğiz dedik yaptık, Kanal Tokat dedik yaptık. Yaptıklarımızı anlatmaya kalkarsak bitmez diye düşünüyorum. Ve yine yapmaya da devam edeceğiz. İçimizdeki aşkımızla, şevkimizle, heyecanımızla ve sizlerle olan muhabbetimizle, vefamızla Allah’ın izni ile bu Şehirde nice güzel çalışmaları birlikte başaracağız. Bizler size inanıyor ve güveniyoruz; biliyoruz ki sizler de bizlere inanıyor ve güveniyorsunuz. Emanetiniz, emanetimizdir. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Şehir Parkımız şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.04.2021
Güncelleme Tarihi : 22.04.2021