Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Filiz Çelik Şahin`den 23 Nisan Mesajı

23.4.2021
685 kez Okunmuştur.

    23 Nisan 1920 tarihinde, Büyük Komutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK öncülüğünde, milli mücadelenin idare merkezi olmuş, aziz Türk milletine karşı dahili ve harici düşmanlar hezimete uğratılarak, tüm imkansızlıklara ve engellere karşı bağımsızlığını ve cumhuriyet zaferini kazanarak, mukaddes kitabımız kuran-ı kerim tilavetlerinin, tekbirlerin ve selavatların okunması ile milli ve manevi bir ruh, inanç ve istikrarlı bir iradeyle, ebediyete kadar meşruiyetini ve gücünü aziz milletimizden alarak varlığını sürdürecek olan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz açılmıştır.

  Büyük Komutanımız Mustafa Kemal ATATÜRK, milli mukadderatımızın hakimi olan , 23 Nisan 1920 de Türk ulusunun iradesi olan, Büyük Millet Meclisimizin
tarihi önem arz eden bu
açılış gününde, ülkemizi gelecekte üst düzeylere taşıyacak, geleceğimizin
teminatı olan çocuklarımıza duyduğu güveni ve derin sevgiyi ilan etmesi açısından önemli bir tarihtir.

Bir milletin geleceğine olan güveni çocuklarına olan güveni ve umudu ile aynıdır.Güvenin ve umudun göstergesi olarak, yarının büyükleri olan evlatlarımıza, Ulusal Egemenliğin ilan edilmesiyle ,TBMM’nin açıldığı günü Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından çocuklarımıza bu anlamlı ve özel gün bayram olarak hediye edilmiştir. 

  Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK gibi büyük bir lider, geleceği küçük kalplere emanet ederek, çocuklara karşı beslediği derin sevgisini ve verdiği önemide göstermiştir.

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dünyada iki farklı unsuru bir araya getiren tek milli bir bayramdır. Öncelikle eğemenligin ilan edildiği bir gün , geleceğimizin büyükleri ,ülkemizin garantisi olan çocuklarımızın tüm dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanların huzur ve barış içerisinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak için armağan edilmiş bir şenlik olması millet olarak bizim için bir gururdur.

  Çocuklarımızı milli, manevi, insani, ahlaki ve kültürel değerlerimizi içtenlikle benimseyen, ailesini, milletini, vatanını bayrağını gönülden seven ve koruyan, insanımıza ve ülkemize hizmeti erdemli bir vazife bilen, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın bütün insanların haklarına, düşüncelerine ve inançlarına saygı duyan, şahsi irade ve vicdani muhakeme yeteneğini kullanan, topluma saygılı ve faydalı birey olarak yetiştirmek ve yetiştirilmelerine destek olmak, ülkemizin muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkmasındaki en büyük görevimiz olacaktır.

  Bu duygu,düşünce ve temennilerimle, tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı`nı gururla kutluyorum..

  Hakimiyetin kayıtsız şartsız aziz milletimize verildiği ve millet iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin kuruluş tarihi olan bu anlamlı günde, müesses nizama karşı dik durup mücadele eden başta Büyük Komutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve kahraman devlet büyüklerimi ve şühedayı, rahmetle, minnetle anıyorum.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.04.2021
Güncelleme Tarihi : 23.04.2021