BAŞKAN DALDAL,`` TÜRKİYE`NİN PARLAYAN YILDIZI YENİDEN REFAH PARTİSİDİR.``

13.8.2021
732 kez Okunmuştur.

  YENİDEN  REFAH  PARTİSİ’NİN  VAATLERİ

“  VERGİSİZ, BORÇSUZ, FAİZSİZ, ZAMSIZ
YILDA 150 MİLYAR DOLAR”

Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Ali Daldal, Genel Başkanları Fatih Erbakan’ın katılacağı 1. Olgan Genel Kurulları öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Partinin vaatlerini sıraladı.

(Haber-Fotoğraf: Fatih Kılıç)

Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Ali Daldal, 15 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek 1. Olağan Genel Kurulu öncesi basın toplantısı tertip etti. İl Başkanı Ali Daldal ile birlikte Teşkilat Başkanı Ömer Kodal, Tanıtma Başkanı Mahmut Doğan, Arge Başkanı Süleyman Güler, İl Başkan Yardımcıları Mahmut Çolak, Ahmet Doğan ve Kerim Aydın toplantıda bulunan partililer oldular. Başkan Daldal, Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan`ın Tokat`a geleceğini duyurdu. Milli Görüşün havuz sistemi, denk bütçesi, israfı önleme, enerji politikalarından söz etti.
Muharrem ayında Hicri Yılbaşını kutlama mesajıyla açıklamasına başlayan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ali Daldal, “kuruluşumuzdan buyana 1,5 sene geçti. Kökleri ruhu 1969 yılına kadar uzanan, geleneği sağlam bir siyasi partiyiz. Partimiz kurulduğu süreçten buyana 81 ilde yaklaşık 890 ilçede teşkilatlanmış bulunmakta. Yine, partimiz şuanda Meclis dışındaki siyasi partiler içerisinde en çok üyeye sahip 5. büyük siyasi parti olarak Yargıtay kayıtlarında bulunmaktadır. Türkiye’nin yükselen yıldızı Yeniden Refah Partisi’dir. Cenab-ı Allah yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları Yeniden Büyük Türkiye’nin, Yaşanabilir Türkiye’nin kurulmasına, yeni bir Dünya’nın kurulmasına nasip ve müessir eylesin.” dedi.
15 Ağustos Pazar günü Tokat’ta Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın katılımıyla 1. Olağan Genel Kurul toplantısını yapacaklarını duyuran Ali Daldal “pandemiden dolayı bir hayli geciktik, ertelemeler oldu. Ağustos ayını sıkıntılı olsa da biz inandığımız gibi dolu dolu bir kongre yapacağız.” dedi ve Yeniden Refah Partisi’nin kuruluş amaçlarını sıraladı. Bu hususta “bu aziz millete hak ettiği yeri kazandırmaktır kuruluş amacımız. Sıkıntıların ölçüsü ekonomik, adalet ve sosyal devlet anlamında çok büyük. İnşallah en kısa sürede ivedi şekilde iktidara geldiğimizden kısa süre sonrasında 3 ve 6 aylık periyotlar içinde bu milletin sırtındaki yükü kaldıracak şekilde hamleleri yapacağımızı şimdiden sesimizin ulaştığı her yere duyurmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
MİLLİ EKONOMİ YÖNETİMİ
Başkan Ali Daldal, partilerinin Milli Ekonomi Yönetimi’nden başlıkları sıraladı. Havuz Sistemi ile 5 milyar dolar, Denk Bütçe ile 10 Milyar dolar, tasarruf tedbirleri ile 30 milyar dolar, enerji politikaları ile 45 milyar dolar, barajlarda her yıl boşa akıtılan 10 milyar metreküp suyu kurtaracak 23 milyar dolar, tarım ve doğal kaynaklar ile 27 milyar dolar olmak üzere milli kaynaklarla vergisiz, zamsız, borçsuz, faizsiz olarak 125 dolarlık kaynak ve 30 milyar dolarlık tasarruf ile her yıl 150 milyar doları Türk ekonomisine kazandıracaklarını dile getirdi. “Yaptık, yine yaparız.” vurgusunu öne çıkardı.
30 MADDELİK VAATLER
Başkan Ali Daldal, Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan öncülüğünde hazırlanan 4 adet kitap ile Milli Görüş yöneticiliğini topluma izah etmekte olduklarını anlatırken, topluma 30 vaatte bulunduklarını dile getirdi ve tek tek sıraladı. Bunlar da özetle şöyle oldu:
1) Sınıfta kalmadığı sürece üniversite ve meslek yüksek okullarında okuyan öğrencilerin bursları hibe edilecek.
2) Bir defaya mahsus olmak üzere vatandaşın tüm vergi borçları devlet tarafından silinecek. Banka borçları ve diğer senelik borçlarda faizler 0’a çekilecek, uzun bir ödeme planı ile vatandaşlar rahatlatılacak.
3) Asker ve polisleri şehit edenlere, çocukları taciz edip öldürenlere idam cezası getirilmesi halk oylamasına sunulacak.
4) Gurbette yaşayan vatandaşlara yönelik uygulanan sosyal güvenlik hizmetlerindeki çifte standart kaldırılacak. Sağlık güvenceleri kazandırılacak. Emeklilik borçlandırılmasındaki çifte standart kalkacak. Gurbetçiler tatile geldiklerinde cep telefonlarını 90 gün kullanabilecekler. En az 10 yıl yurtdışında çalışıp Türkiye’ye kesin dönüş yapan vatandaşlar 2000 cc aşmayan araçlarını gümrük ve vergi ödemeden yanlarında getirebilecek.
5) Araba alırken ödenen vergi ve gümrük bedeli araç bedelinin yüzde 50’sini geçmeyecek.
6) Kamuda yolsuzlukla mücadelede rüşvet verene ve alana en az 10 yıl özgürlük kısıtlaması getirilecek.
7) Otoyol, hastane ve köprü projelerindeki taahhütler kaldırılacak, halk hizmete bedel ödemeyecek. Kamu bankaları bu tip projelere kredi vermeyecek, hiç kimse milletin sırtından sıfır ticari riskle zengin olmayacak.
8) Eğitim sistemi yeniden ve yeni nesle uygun bir şekilde yapılandırılacak.
9) Kamuda tasarrufa gidilecek. Makam aracı, çifter maaşta tasarruf olacak. Kamu personellerine hizmet içi eğitimler devlet tesislerinde verilecek.
10) Temel gıda maddelerinde vergiler sıfırlanacak.
11) Aynı iş yerinde en az 5 yıl çalışan her vatandaşa yılda bir kez 14 günlük ücret kadar tatil parası verilecek.
12) İhbar süresine uymadan çalıştığı işyerini yüz üstü bırakıp gidenlere en az 5 asgari ücret bedeli ceza verilecek. Aynı şekilde bu düzenleme işveren için de yapılacak.
13) İstanbul Sözleşmesinden imza çekilecek. 6284 sayılı Kanun Avrupa’da uygulandığı gibi uygulanacak.
14) Anne babaya bakmak evladın sorumluluğudur. Evlatları bakmıyorsa devlet bakacaktır. Devlete sığınan insanlar burada vefat ederse evlatlar hiçbir şekilde mirastan istifade edemeyecek. Evlatlara ebeveynlere baktığı için para verilmeyecek. Yeni bir istihdam alanı açılarak evde yaşlı bakım hizmeti alan her vatandaş kendini taşıyabilen bir yaşlıya evinde bakabilecek, yaşlılar sıcak aile ortamından koparılmayacak.
15) Asgari ücretten vergi alınmayacak. Asgari ücretten emekli olan vatandaşların maaşı asgari ücretten az olmayacak.
16) Elektrik dağıtımında kaçak bedelleri kaldırılacak. Elektrik dağıtım şirketlerinin denetimi her ay yapılacak. Elektrik, enerji üretiminde uygun vatandaşlara lisans verilecek.
17) Esnaflar, şirketler, odalara kayıt olmak ve para ödemek sorunda olmayacak. Odalar, meslek odaları rekabete açılacak.
18) Bankalar özel tüketicilere en fazla 24 ay taksitli, maaşlarının en fazla 5 katı kadar tüketici kredisi verebilecek.
19) Her köy ve mahallede oyun parkı ve spor sahası olacak. Avrupa’da olduğu gibi mezra veya taşra hekimlikleri kurulacak. Duruma göre 5-10 köye bir doktor, ziraat mühendisi bakacak.
20) Çalışan kadınlar doğum yaptıklarında 24 ay emzirme iznine ayrılacak ve işsizlik maaşı kadar ödeme alacaklar. 1 çocuk için asgari ücretin yüzde 10’u, 2 çocuk için yüzde 15’i, 3 çocuk için yüzde 20’si kadar çocuk parası ödenecek. 4 ve üzeri çocuklarda çocuk başına yüzde 10 artış olacak.
21) Para veren çevreyi kirletebilir anlayışı terk edilerek çevre korunacak.
22) Kalkınma ve üretim hamleleri başlatılacak.
23) İlaç sanayinde yatırım ve geliştirme sınırsız destekle en üst seviyelere taşınacak.
24) Eğitimde derecelendirme ile Fen, Matematik ve Edebiyat alanlarında üstün başarı gösteren öğrenciler üst düzey eğitim veren Yatılı Ar-Ge Okulları kurularak orada eğitim alacaklar.
25) Her köye bir okul projesi olacak. Köy hayatı ve ekonomi geliştirilecek.
26) Gözaltı ve tutukluluk süreleri ile mahkemelerde davaların görülme süreleri yasayla ‘üst sınırla’ belirlenecek.
27) Tarım kredi kooperatiflerine olan borçların faizleri sıfırlanacak. Mevcut borçlar 3 yıl yapılandırılacak. Çiftçilerin gübre, ilaç ücretlerindeki vergi sıfırlanacak ve yüzde 30 ila 50 arasında teşvik uygulanacak.
28) Küçük ölçekli çiftçilerin ürettikleri ürünleri doğrudan tüketiciye ulaştırmaları sağlanacak.
29) Damızlık ve süt hayvanı üreticilerinin kullandığı yemlerin gümrük ve tüm vergi yükleri sıfırlanacak.
30) Yerli tohum üretimi devlet tarafından en güçlü şekilde desteklenecek.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.08.2021
Güncelleme Tarihi : 13.08.2021