Merhamet Teşkilatı Şube Başkanı Selahattin Alaçam ,’’Masum ve Mazlumların yanındayız’’

2.1.2022
861 kez Okunmuştur.

 

 Merhamet Teşkilatı ( İnsan Hakları ve Hürriyetleri İnsani Yardım Teşkilatı) olarak ziyaretlerimize ve yardımlarımıza devam ediyoruz. İnsanı yasat ki Devlet yaşasın düşüncesiyle masum ve mazlumların her zaman yanında olmak ama sadece ülkemizde değil, sadece Ramazan ayında değil her daim ülkemizde ve tüm müslüman coğrafyasında merhamet elimizi uzatmak, orada yardım bekleyen insanlara yardım getirmek için yollardayız.

   Hedefimiz tüm dünyada coğrafyasındaki mazlum ve mağdur, ezilen insanlara ulaşmak. Bu anlamda şu an sizler tarafından yapılan yardımları ulaştırmaya çalışıyoruz. Suriye Resulayn,  Azez ve diğer bölgelerde ihtiyaç sahibi ailelere yiyecek, gıda ve giyim yardımlarını ulaştırdık. Geçen Ramazan ayının ilk haftasında sizlerin desteğiyle Filistin Gazze’de ve Kudüs’te 2 kez 500 kişilik bir iftar programı gerçekleştirdik. Afrika’da ki bazı bölgelerde ile Yemen, Bangladeş, Arakan bölgesindeki kardeşlerimize iftar Programları yaptık. Daha sonra Afrika Gana . Burkina Faso bölgelerinde yeni açılacak olan Su Kuyuları açılmakta ve Filistin’de bazı bölgelerde bu çalışmalar sürmektedir. Suriye kamplarında şu kış günlerinde soğuktan üşüyen çocuklar, kadılar ve yaşlılar için ve o bölgedeki insanlara yarım amacı ile Kilis te toplanan yardımları toplamak ve dağıtmak üzere lojistik depo oluşturduk buradan dağıtımımız yapılmaktadır.

   Bu arada Merhamet teşkilatımız tarafından Afrika bölgesine Yemen, Filistin ve Bangladeş bölgesine fitre, zekât, adak kurban, akika, giyecek, yiyecek, gıda yardımları ile yetimlere bayram hediyesi adı altında yardım çalışmalarımız sürmektedir. Tabi ki bunlar sizlerin destekleri ile yapılmaktadır. Tek hedefimiz yardımlarınızı ülkemizde ve dışarıda yardıma muhtaç insanlara ulaştırmaktır. Peygamberimizin S.A.V,’’ İnsanların hayırlısı insanlara hizmet edendir ‘’ düşüncesiyle hiçbir siyasi düşünceye bağlı kalmadan muhtaç her insanlarımıza empati yaparak onların yerine kendimizi koyarak sadece Allah Rızasını kazanmak amacı ile ve o insanların dualarını almak niyetiyle yardım ediyoruz. Şu anda yetim yardımı, Kuranı kerim hediyesi, mescit inşaatları, su kuyuları yardımı, kışlık giyecek yardımı, katarakt ameliyatı, her haneye süt keçisi yardımı, Türkiye’de ve Afrika bölgesinde kışlık giyecek yardımı insanlara yardımlarımız devam etmektedir.

   Tokat ili ve ilçelerinde inşallah bizlerde diğer STK lar gibi Devletimizin ve ilgili kuruluşların bilgileri dahilinde Merhamet teşkilatı olarak merhametli insanlara sizlerin desteğiyle yardımlar yapmayı ve ulaştırıyoruz ve ulaştırmaya da devam edeceğiz. Tokatta yaşayan kardeşlerimizin sizin merhametinize ihtiyacı var. Gelin sofralara bereket-geleceklerine umut, merhamete ortak olalım. Çeşit çeşit yemekler yerken, yemek seçerken boğazımızdan çeşitli yemekler geçerken ihtiyaç sahiplerini de unutmayalım. Yemen, Afrika, Arakan ve Bangladeş bölgesinde yaşamaya çalışan yaşlıların, kadınların ve çocukların giyeceğe, suya ve süte ihtiyaçları var gelin yüzlerini güldürelim. Türkiye’nin merhamet elini uzatalım. Sizlerden destek bekliyoruz. Tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Allah yardımlarınızı kabul etsin.

     Bizlerle irtibata geçiniz;

İl Başkanı.  Selahattin ALAÇAM             0542.2668447

İl Bşk Yrd  İlhan FİDAN                            0536.2199126

İl Bşk Yrd  Ömeri Faruk ULU                  0536.9491099

İl Ynt Krl sekreteri  Fikri ÇALIŞKAN       0505.6453447

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.01.2022
Güncelleme Tarihi : 2.01.2022